К. Павлов: У Кривому Розі буде відкритий сучасний інклюзивно-реабілітаційний центр, що допоможе особливим криворіжцям знайти своє місце у соціумі та реалізувати себе у дорослому житті

26.02.2021, Події
Друкувати

Впровадження інклюзивної освіти: для соціальної адаптації діток з особливими потребами у Кривому Розі відкривають спецкласи та спецгрупи, у місті працює сучасний інклюзивно-реабілітаційний центр. Задля якомога більшого охоплення інклюзивною освітою маленьких криворіжців мер Костянтин Павлов доручив департаменту освіти та науки опрацювати питання щодо відкриття ще одного такого центру.

Зараз у Кривому Розі 101 тисяча дітей віком від 2 до 18 років, з них 18% - з особливими потребами, а це 18 284 дитини. За останні три роки відсоток хлопчиків та дівчаток, які потребують особливих освітніх потреб, залишається не змінним.

Під час виїзної робочої наради з питань подальшого розвитку інклюзивної освіти у місті мер Костянтин Павлов відвідав інклюзивно-ресурсний центр №1, у якому навчаються діти з особливими освітніми потребами. «Все, що стосується дітей, завжди має особливий пріоритет. Жодна дитина не повинна відчувати себе «іншою». Оглянувши центр, ми побачили, що в ньому цікаво, тут серйозна матеріальна база, працюють професійні фахівці, діти займаються з великим задоволенням. І зараз ретельно розглядаємо питання про відкриття другого такого центру у Тернівському районі.

Новостворений центр стане ще одним елементом єдиної інклюзивної системи, яка забезпечить дітям з особливими освітніми потребами якісно нові умови для навчання та розвитку, допоможе особливим криворіжцям знайти своє місце у соціумі та реалізувати себе у дорослому житті», - зазначив Костянтин Павлов.

У інклюзивно –ресурсному центрі №1 ,що у Саксаганському районі, працює 12 фахівців. Це - вчителі-дефектологи, логопеди, практичні психологи, корекційні педагоги. Вони проводять обстеження дітей з вадами, розробляють рекомендації щодо освітньої програми, за якою дитина може навчатися. У закладі функціонує електронна система реєстрації дітей за допомогою якої ведеться моніторинг розвитку малечі, які навчаються за інклюзивною формою. Також, вони консультують педагогічних працівників та батьків щодо особливостей розвитку дітей та організації роботи з ними.

«Найважливіше завдання нашого центру - забезпечити якісний супровід інклюзивної освіти. У нас надаються консультації, проводяться майстер-класи, семінари для вчителів і вихователів дошкільних закладів, ми проводимо семінари для батьків та корекційні заняття дітей. У минулому році фахівцями центру обстежено 1989 дітей. До електронної черги з початку року вже зареєструвалося 778 охочих. Провести якісно обстеження, це - складний процес, тому всі наші спеціалісти працюють з великою відповідальністю та значним перенавантаженням. До нас звертаються зі всіх районів міста, а враховуючи його протяжність, це не завжди зручно для людей. Але ми завжди приділяємо особливу увагу тим, хто її потребує»,- сказала Тетяна Андреєва, директор інклюзивно-ресурсного центру №1.

Варто зазначити, що у загальноосвітніх школах Кривого рогу також відкриті спецкласи в яких навчаються особливі діти. Таку учні, крім навчання отримують корекційні послуги. В 46 школах відкриті інклюзивні класи в яких навчається 264 учня та в садочках виховують 192 особливі дитини.

0 коментарів

Останні записи в блогах