Каскадний фонтан біля міськвиконкому в Кривому Розі стане клумбою

20.07.2015, Комуналка
Друкувати

Криворіжцям добре відомий каскадний фонтан на площі біля міськвиконкому. Днями тут за допомогою спеціальних приладів почали знімати гранітну облицювальну плитку, подекуди розбивати стіни чаш. «Що ж за роботи ведуться на фонтані і задля чого?» - цікавляться городяни.

У пошуку відповіді на це запитання «Червоний гірник» звернувся до управління благоустрою та житлової політики міськвиконкому.

Як пояснили фахівці цього управління, наразі відбувається реконструкція каскадного фонтана. Капітального ремонту цей міський фонтан-старожил потребував уже не перший рік. Восени 2012 року на сесії Криворізької міської ради розглядали проект його реконструкції, аби каскадний фонтан гармонійно поєднався зі світлодинамічним у єдиний завершений фонтанний комплекс. Також приступили до розроблення кошторисно-проектної документації ремонтних робіт на фонтані.

Передбачалось замінити облицювальну плитку чаш каскадного фонтана, зробити підсвітку, встановити водяні насоси зі знімними кожухами та фонтанними форсунками для регулювання радіусу розпилення, висоти та сили струменю води. Але через досить значну фінансову складову, тим паче в нинішніх економічних умовах, від цього варіанту реконструкції фонтана врешті довелось відмовитись.

Тепер же фонтан не просто оновиться, а кардинально змінить свій імідж: замість водного плеса тут з’явиться клумба. Не дивуйтесь, саме так — клумба! Задля цього після проведення плиткового облицювання в чаші фонтана завезуть землю, в котру і висадять квіти, хвойні чагарники та висіють газону травичку. А от функціональне призначення фонтана — прикрашати місто, радувати його мешканців та гостей — залишиться незмінним.

Світлана Нікітіна. Фото Павла Лінського

 

0 коментарів

Останні записи в блогах