Кібер-злочинці зняли з карток криворіжців, які зберігали гроші у відділенні «Ощадбанку Росії», понад... 500 000 гривень

Друкувати

Чутки про  атаку кібер-злочинців на банківські рахунки криворіжців, на превеликий жаль, підтвердилися.

На сьогодні, більше 170 працівників  ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які отримують зарплату через «Ощадбанк Росії», звернулися до міліції із заявами про зникнення грошей з їхніх рахунків.

Керівництво банку також підтвердило факт шахрайської атаки на зарплатні картки своїх клієнтів і пообіцяло повернути кошти на картки клієнтів у повному обсязі.­­­ Водночас повідомило, що спільно з правоохоронними органами вживаються заходи щодо встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних осіб до відповідальності.

Учора кореспонденти «Червоного гірника» попросили начальника  Криворізького міського управління внутрішніх справ А. О. Гречуха поінформувати жителів міста про шокуючу кримінальну пригоду.

– Як не прикро повідомляти, але всього комп'ютерними шахраями було знято понад півмільйона гривень з карток громадян, котрі отримують заробітки через «Ощадбанк Росії», - говорить Андрій Олексійович.  -  За всіма фактами порушено кримінальні провадження.  Для виявлення зухвалих злочинців створено оперативну робочу групу, до якої ввійшли найдосвідченіші співробітники правоохоронних органів Кривого Рогу та Дніпропетровської області, у тому числі й підрозділу по боротьбі з кібер-злочинністю УМВС області.  З великою долею вірогідності можна стверджувати, що  злочинне угруповання складається з жителів Кривого Рогу та ще одного міста. Ми йдемо по слідах цих зловмисників, і, переконаний, вони невдовзі будуть затримані.

– Чому так  сталося, що саме з карток відділення «Ощадбанку Росії» було знято гроші криворіжців? Багато хто в цьому факті бачить політику...

– У даному випадку це вина керівництва самого відділення. Річ у тому, що жоден банкомат «Ощадбанку Росії» в Кривому Розі не було обладнано камерами відеоспостереження. Ось це й ускладнює процес ведення нам розслідування. Але я обіцяю, що кібер-злочинці будуть затримані й постануть перед судом.

Коли писалися ці рядки, стало відомо, що дещо раніше зафіксовано факт подібної атаки на банківські рахунки криворіжців, які зберігають свої гроші у відділенні «Приватбанку». За цим фактом  відкрито кримінальні провадження.

Микола Крамаренко, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах