Кому з криворізьких пенсіонерів жити краще

26.12.2013, Економіка
Друкувати

Кажуть, що підглядати – негарно, та все одно цікаво зазирнути до чужої кишені, порівняти з власною та зрозуміти, кому з пенсіонерів жити краще.

– Гадаю, що здивую більшість криворізьких одержувачів пенсій, зазначивши, що майже половина з них мають виплату 1500 гривень на місяць чи навіть більше, - розповідає заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Довгинцівському районі Ірина Сабірова. – А коли точніше, то пенсію в розмірі 1500 гривень і більше отримують 44% криворізьких пенсіонерів, або майже 90 тисяч людей.

Розмір пенсійних нарахувань залежить передовсім від суми заробітку та наявного страхового стажу - чим більше того й іншого, тим більша пенсія. До слова, городяни це непогано засвоїли, про що свідчить той факт, що майже половина пенсіонерів мають півтори тисячі гривень на місяць або й більше. Причому, що цікаво, коли станом на початок 2013-го таких отримувачів було 87 тисяч, то до кінця року їх кількість зросла до 90 тисяч.

– Півтори тисячі й більше – дуже непогано. Це як бюджетник кажу. І решта – як?

– Щодо решти одержувачів, то трохи більше 50 відсотків мають пенсію від 1000 до 1500 гривень, а менше тисячі на місяць – тільки чотири відсотки отримувачів. Причому знову ж таки примітний факт – завдяки перерахункам та іншим чинникам упродовж 2013-го року кількість отримувачів у графі «до тисячі гривень» зменшилась на понад 15 тисяч людей, які перемістились у категорію «від тисячі до півтори тисячі гривень».

– Отже, не все так погано у пенсіонерів?

– Утримаюсь від висновків та узагальнень, краще оперуватиму дійсними цифрами.

Скажімо, у нашому місті пенсію нижче прожиткового мінімуму отримує менше одного відсотка пенсіонерів, на рівні прожиткового мінімуму – 2 відсотки, а решта, відповідно, вище і значно вище прожиткового мінімуму. Що, зрештою, й не дивно, адже край у нас роботящий. Тож люди і заробили собі ту пенсію, яку заслужили.

– А яких пенсій за видами більше всього одержують?

– Звісно, що пенсію за віком – її отримують 83% пенсіонерів. Близько восьми відсотків – по втраті годувальника, близько семи процентів – по інвалідності.

 – Ви згадали про наш роботящий край. Чи багато пенсіонерів продовжують працювати й після виходу на заслужений відпочинок?

– За нашими відомостями, кожен четвертий пенсіонер міста продовжує працювати й після виходу на заслужений відпочинок. Щоправда, з початку 2013-го року їх кількість зменшилась з 51217 до 50024 чоловік, але це все одно доволі показовий факт. Бо, з одного боку, людина отримує пенсію, з іншого – ще й заробіток має, а з третього – додає собі страхового стажу, що згодом позитивно має позначитись на його подальших виплатах.

Ці та інші чинники дозволили збільшити середню пенсію по місту з 1704,49 гривні на початок року до нинішніх 1764,20 гривні. І, як на мене, це дуже добре.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах