Конкурентоспроможна економіка – ефективна держава

12.12.2013, Економіка
Друкувати

Цими днями у виконкомі Криворізької міської ради пройшов семінар-нарада  на тему  «День відкритих дверей з питань захисту конкуренції»,  який провела голова Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Наталія Кучугура.

В роботі заходу взяв участь міський голова Юрій Вілкул, котрий у вступному слові наголосив, що в нинішніх умовах економічна конкуренція – це природний поштовх для ефективного розвитку підприємств і що для всіх учасників господарювання мають створюватися рівні умови.

У доповідях з уст Наталії Кучугури та її заступника  Вікторії Оніщенко прозвучало, що у Кривому Розі працівники територіального відділення практично не зафіксували серйозних порушень, хоча в цілому по області вони є. Це засвідчили й перевірки.  Так, на ринку ритуальних послуг та ринку супутніх послуг при наданні адміністративних припинено 8 та 12 порушень законодавства. А от на ринку збору, вивезення, переробки та захоронення  побутових відходів порушено 11 справ за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Також встановлено ознаки монопольного становища 8 суб’єктів господарювання, які діють на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами  в 7 медичних установах Дніпропетровщини.

Крім дослідження зазначених вище ринків, проводилась робота щодо запобігання, виявлення та припинення порушень на соціально орієнтованих товарних ринках. Зокрема, хліба та хлібобулочних виробів, електропостачання, газопостачання, автостанційних послуг тощо.

У результаті припинено 200 порушень, що в 1,8  раза більше відповідного періоду минулого року.  Сума накладених штрафів сягає 1457, 84 тис. грн., а сума економічного ефекту припинення та запобігання порушень для юридичних, фізичних осіб та бюджетних установ за звітний період  склала 40, 9 мільйона гривень.

- З метою запобігання можливим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, відділенням з початку року опрацьовано 89 проектів рішень органів влади, органів місцевого самоврядування, надано 40 рекомендацій щодо обмеження монополізму, розвитку підприємництва та конкуренції, - підсумували доповідачі.      

 Присутнім було надано кваліфіковані вичерпні відповіді на запитання.

Микола Крамаренко, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

0 коментарів

Останні записи в блогах