Костянтин Павлов: «Якщо будуть перевибори, ми підемо на них та переможемо!»

15.12.2015, Соціум
Друкувати

У Кривому Розі завершився виборчий процес. Подобається це комусь чи ні, але законним, легітимним головою міської ради обрано Юрія Григоровича Вілкула. На цьому під час свого виступу на другому пленарному засіданні сесії міської ради наголосив народний депутат України Костянтин Павлов.

«Підтвердженням цьому є  рішення трьох судів, включаючи й рішення суду останньої інстанції. Більше того, вчора було отримано рішення першої інстанції, яким було визнано проведення першої сесії міської ради цілком легітимним», - зазначив народний депутат.

Тепер вся увага прикута до Верховної Ради, куди було подано законопроект про відміну виборів у Кривому Розі. І легковажити цим не можна. Адже, по-перше, слід згадати, що раніше для призначення виборів, без різниці - позачергових чи чергових, достатньо було Постанови Верховної Ради. Тільки тепер вдалися до введення ситуації, що склалася, в рамки закону. По-друге, за оцінками Костянтина Павлова, поданий законопроект протирічить усім європейським принципам демократії, порушує усі зобов’язання України перед ОБСЄ та Євросоюзом. Чому ж він був таки внесений?

- Цей законопроект рамочний. Від підходить під будь-якого міського голову країни. Він підходить під будь-якого народного депутата України, котрий голосує по совісті, а не так, як від нього вимагає фракція... Чому зараз подали законопроект, а не Постанову? Його автори чудово розуміють те, що Постанову Верховної Ради максимум протягом тижня буде скасовано рішенням Вищого адміністративного суду України та Європейським судом з прав людини, як таку що протирічить Конституції України, законам про місцеві вибори та про місцеве самоврядування, - переконаний Костянтин Павлов.

На думку народного обранця, внесений законопроект підставляє Президента України Петра Порошенка перед європейським співтовариством, Євросоюзом та ОБСЄ. Однак, при всьому цьому, схоже, є великий шанс на те, що законопроект по Кривому Рогу стане таким собі предметом шантажу в парламентській більшості. Адже найближчим часом до парламенту повинні внести ряд важливих для країни законів. Йдеться про про бюджет на 2016 рік та Податковий кодекс України.

«І скоріш за все «Самопоміч» спробує пакетувати голосування закону про бюджет та Податковий кодекс із законопроектом про перевибори в Кривому Розі. Фактично місто Кривий Ріг можуть спробувати зробити розмінною монетою в тих політичних домовленостях, що нині проходять», - розповів Костянтин Павлов.

- Якщо все ж таки законопроект про відміну виборів у Кривому Розі та призначення нових виборів у нашому місті буде внесено в стіни Верховної Ради та проголосовано більшістю голосів, ми цього не боїмося, - запевнив Костянтин Павлов. - Ми підемо на ці вибори та переможемо!

0 коментарів

Останні записи в блогах