Кривий Ріг: на ринку праці стабільна ситуація

16.12.2013, Економіка
Друкувати

Міський центр зайнятості потроху стає майданчиком, де знаходять спільну мову всі суб’єкти ринку праці.

Нещодавно у стінах центру спілкувалися представники бюджетоутворюючих підприємств. Минулої п’ятниці його круглий стіл зібрав під одним дахом підприємців, представників органів праці та соціального захисту населення, організацій, котрі контролюють ринок праці.

Така увага саме до малого та середнього підприємництва цілком зрозуміла. За офіційною статистикою, у 2012 році близько 80 відсотків нових робочих місць створено саме в цій сфері економіки. Тож, як відзначив заступник міського голови Костянтин Бєліков, роль малого підприємництва у стабілізації ринку праці важко переоцінити. Хоча водночас існує ряд проблем, вирішення яких вимагає об’єднання зусиль як органів місцевого самоврядування, так і державних інститутів та приватного бізнесу. Насамперед: трудові відносини у сфері підприємництва повинні бути формалізовані в рамках трудового законодавства.

Нелегальні ж трудові відносини тягнуть за собою відсутність соціального захисту, нагадали організатори круглого столу. Особливо, коли працівник досягає пенсійного віку. Хоча, якщо бути відвертими, декларований деякими підприємцями мінімальний рівень заробітків не набагато краще. Адже по виході на пенсію навряд чи дозволить людині відчувати себе соціально захищеною. Тож із сумом доводиться констатувати: при середній по країні зарплаті в три тисячі з гаком гривень малий бізнес декларує близько 1700 гривень.  

Між тим, в арсеналі служби зайнятості чимало програм, що дозволяють, сприяючи реалізації Соціальних ініціатив Президента України в цій сфері, підтримати підприємців у створенні нових робочих місць та підвищенні зайнятості населення. Директор Криворізького міського центру зайнятості Ігор Вознюк розповів про реальні можливості своєї структури в цьому питанні: зокрема, щодо отримання другої освіти за допомогою ваучера на навчання, компенсаційних виплат при створенні нових робочих місць та прийомі на роботу громадян, які потребують додаткових соціальних гарантій. І, звичайно, можливості відкриття власної справи, а отже, у перспективі й створення нових робочих місць.

Детально зупинилися на наслідках, коли суб’єкти господарювання, намагаючись зекономити на податках, використовують нелегальну найману працю, керівник місцевого представництва Державної інспекції праці Леонід Паламарчук та заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Довгинцівському районі Ірина Сабірова. Причому, як було відзначено, подібна практика може мати досить прикрі наслідки і для найманих працівників, і для самих підприємців. Прикладів подібного вистачає. Тож напрошується цілком логічний висновок: працюючи чесно – захищаєш не лише себе нині, але й робиш безпечнішим своє майбутнє.   

Володимир Скіданов, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

0 коментарів

Останні записи в блогах