Криворізькі герої

11.11.2013, Соціум
Друкувати

Олександрі Бєркутовій – 90.

Її життя сповнене важких, болючих – і водночас героїчних моментів. Вона пережила війну, голод, втрату близьких... Юною дівчиною, яка щойно закінчила училище, потрапила Олександра Павлівна на фронт. Була медичною сестрою у складі 296 окремого медико-санітарного батальйону, медичною сестрою 2077 польового госпіталю у складі Південної групи військ 3 Українського фронту. Її руки врятували сотні людських життів. Жінка не стримує сліз, коли говорить про ті жахи.

– Найстрашніше – це Сталінград. Були перебої з постачанням їжі. Кілька мішків сухарів на добу дадуть – і все. Цим і жили. А форсування Дніпра – теж щось неможливе. Поранені у човнах, у воді... Самі їх ловили, витягали... Важко це собі уявити... Дали нам приміщення колишньої лікарні, там і розмістились, – розказує Олександра Павлівна.

Після війни жінка продовжила працювати медичною сестрою. Жила в Сосногорську, Старобільську, Луганську, а 1997 року переїхала до Кривого Рогу.

Минуле завжди живе у спогадах, на світлинах, а у випадку Олександри Бєркутової – ще й у медалях. Орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, орден «За мужність» ІІІ ступеня, медалі «За оборону Сталінграда», «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», ювілейні медалі... А 5 листопада з’явилася ще одна нагорода – орден «За заслуги» ІІІ ступеня, який вона отримала з рук міського голови Юрія Вілкула.

«Ми прийшли сьогодні за дорученням Президента України Віктора Федоровича Януковича, щоб вручити вам заслужену нагороду за Ваш життєвий подвиг. 70 років тому відбулось форсування річки Дніпро, і Ви були учасницею тих подій. Спасибі Вам. Вітаю і бажаю міцного здоров’я», – зазначив Юрій Григорович. Отримуючи нагороду, ветеран всміхалася і плакала, як і тоді, у травні 45-го, коли дізналась про перемогу.

Попри свій солідний вік, Олександра Петрівна не втрачає оптимізму, залюбки віддає час читанню книг…

Її ім’я – на Годиннику Пам’яті, що на кільці Артема, разом з іменами інших героїв, які вибороли Перемогу. 

Дар’я Ворона, "Червоний гірник". Фото Олександра Портнягіна

0 коментарів

Останні записи в блогах