Криворізькі майстрині презентували свої роботи (ФОТО)

24.07.2013, Культура
Друкувати

Міський історико-краєзнавчий музей дарує криворізьким естетам незабутню можливість поринути у дивовижний світ мистецтва,  відкривши у своїх стінах виставку вишивки народних майстринь Ірини Сорокіної та Ольги Щербіни.

Повний фоторепортаж.

Картини, блузи, сукні, рушники… Усі ці предмети рукоділля зачаровують своєю красою та витонченістю. Окрім цього, майстрині  на високому рівні виконують ручне шиття жіночих, чоловічих та дитячих сорочок, найкращі з яких  також представлені на виставці. «Кожне рукоділля дарує радість та наснагу. А як приємно творити красу своїми руками! Неможливо забути ту чарівну мить, коли робиш останній штрих і творіння готове», - каже Ірина Сорокіна.

Роботи, представлені на виставці, виконані техніками стародавніх «золотих швів України»: пряма і коса лічильна гладь, зерновий вивід, ретязь,  різні види мережки тощо. Візерунки вишиванок міняються від виробу до виробу, як картинки в калейдоскопі. І в кожному з них зашифровано таємничі знаки наших предків.

Вирізнити одну роботу серед низки – неможливо. Кожен виріб доповнюється іншим, вимальовуючи тим самим неповторну композицію самобутнього українського мистецтва. Історико-краєзнавчий музей запрошує всіх охочих поринути у цей дивовижний світ народних традицій та насолодитися витонченою красою української вишиванки. 

Анна Спірідонова. Фото Олександр Портнягін.

0 коментарів

Останні записи в блогах