Крок до впровадження у Кривому Розі системи «Безпечне місто» - мер Юрій Вілкул підписав Меморандум про співпрацю з Головним управлінням Національної поліції в Дніпропетровській області

06.12.2019, Події
Друкувати

У м. Дніпро міський голова Кривого Рогу та очільник обласного управління Нацполіції підписали Меморандум про співпрацю та партнерство. Це – черговий крок до впровадження у Кривому Розі системи «Безпечне місто». 


Розуміючи важливість питання безпеки, міським головою прийнято рішення, і воно було підтримано депутатами на останній сесії міськради, щодо передачі в комунальну власність відеокамер від управління Національної поліції. І в подальшому – впровадження системи «Безпечне місто Кривий Ріг». У Дніпрі сторони домовились про взаємодію у наступних напрямках: підготовка та погодження спільних рішень щодо дислокацій об’єктів відеонагляду в Кривому Розі та кількості відеокамер, вивчення передового досвіду впроваджень систем відеоспостереження в містах України та інших країн, запровадження цього досвіду в реалізації проекту побудови системи відеоспостереження «Безпечне місто».

Мер Юрій Вілкул сказав: «Ми продовжуємо роботу в нашому місті зі створення безпечних умов життя для мешканців. Підписання меморандуму – це ще один крок в реалізації програми «Безпечне місто», зокрема, розвитку системи відеоспостереження у Кривому Розі та допомоги поліції в розкритті правопорушень і злочинів».
Відеокамери забезпечують огляд за рухом транспортних засобів і можливість розпізнавання номерів транспортних засобів, нагляд за загальною ситуацією на перехресті вулиць. Впровадженя системи «Безпечне місто» розраховане до 2025 року. Передбачено встановити 700 відеокамер, перекрити всі в'їзди і виїзди з Кривого Рогу, 100% - усі місця масового перебування людей з можливістю автоматичного розпізнавання особи. Також, планується запуск аналітичних систем ідентифікації порушень правил дорожнього руху, створення єдиної інформаційної системи між департаментами поліції (в т.ч. їх районними підрозділами), СБУ, МНС КП "Муніципальна гвардія" для повноцінного контролю і своєчасного реагування на можливі інциденти.

Наразі в Кривому Розі встановлено 46 камер відеоспостереження. Кошти на придбання та установку відеокамер виділив міський бюджет. Варто відзначити, що у 2016 році за зверненням правоохоронців Головному управлінню Національної поліції в Дніпропетровській області для Криворізького відділу поліції місто направило понад дванадцять мільйонів гривень на встановлення 167 відеокамер. Освоєнням коштів, проведенням тендеру, відповідно до Закону, займалося Головне управління Національної поліції. Проте, ані в 2016, ані в 2017 році нічого не було зроблено і гроші повернулися до міського бюджету.

У Кривому Розі діє програма для допомоги правоохоронцям. Міським коштом для автопатрулів криворізької поліції було придбано планшети з модулями системи GPS-навігації. Місто 100% забезпечує підрозділи Криворізького відділу поліції паливно-мастильними матеріалами. Допомагає місто й Патрульній поліції, три мільйони гривень було спрямовано на оновлення автопарку, придбані акумулятори для гібридних авто та три автомобіля для в/ч 3011 НГУ.

0 коментарів

Останні записи в блогах