«Криворіжтепломережа»: Оплата за тепло для мешканців буде здійснюватися з тієї дати, коли було прийнято перше тепло

11.11.2019, Комуналка
Друкувати

Опалювальний сезон у Кривому Розі проходить стабільно. Всі бюджетні заклади: садочки, лікарні та школи – з теплом. Тепловики працюють в цілодобовому режимі і в короткі терміни усувають проблеми.

Відповідаючи на запитання щодо оплати за тепло, яке турбує мешканців, на підприємстві «Криворіжтепломережа» зазначають, що за рахунок коштів міського бюджету протягом 2018-2019 років майже 100% встановлені прилади обліку на всіх багатоквартирних житлових будинках.

«Тож, хочу підкреслити – оплата буде здійснюватися виключно за показниками приладів обліку. Не з тієї дати, коли стартував опалювальний сезон, а тоді, коли прилад обліку прийняв перше тепло. І в тому обсязі, в якому він прийняв. У жовтні будуть мінімальні суми нарахування, тому що тепло подавалося неодночасно і дуже багато будинків, у тому числі, ОСББ, ЖБК написали заяви, щоб до 1 листопада їм тепло не подавалося», - сказав головний інженер КП «Криворіжтепломережа» Олександр Єрін.

Що стосується ціни на газ для тепловиків, то, незважаючи на різні заяви в мережі Інтернет, питання достатньо складне. Ще на початок жовтня жоден із них не мав жодної цифри. Тобто, якщо вони мали договори з НАК «Нафтогаз», то в них не вказана ціна.

«Тим не менше, розуміючи, що необхідно проводити процедуру коригування тарифів, «Тепломережа» місяць тому подала документи до НКРЄКП на коригування своїх тарифів, у тому числі, і на складову газу. Наголошую, що мова йде не про зменшення чи збільшення тарифів, а саме їх коригування. Адже в тарифах, які діють зараз, закладена вартість електроенергії, фактично, в півтора рази менша від тієї, за якою вона сьогодні відпускається», - резюмував Олександр Єрін.

Основні теплопостачальні підприємства міста, які займають більше 95% ринку, це - комунальна «Криворіжтепломережа» та державна «Криворізька теплоцентраль». Не дивлячись на те, що Фонд державного майна України не бажав займатися своєю, державною «Теплоцентраллю», місто, розуміючи, що постраждають жителі Кривого Рогу, вживало всі можливі законні заходи, аби запустити підприємство. Було надіслано десятки листів до Кабінету міністрів, Фонду держмайна, для того, щоб вони проконтролювали своєчасну підготовку свого ж, державного підприємства. Результатом стало те, що вдалося домогтися прийняття окремого рішення по всім Теплоцентралям, що дало можливість державним теплопостачальним підприємствам цьогоріч без зривів розпочати опалювальний сезон.

Для комунальної «Тепломережі» питання початку опалювального сезону стояло також достатньо серйозно. Адже рівень заборгованості, який населення має перед підприємством, не давав можливості своєчасно розпочати опалювальний сезон. Щоб не допустити цього, «Тепломережа» змушена була укласти з НАК «Нафтогаз» України договір на реструктуризацію боргів терміном на 5 років. Мова йде про борги, які накопичилися перед НАК «Нафтогаз» з 2011 року.

«Розуміючи всю відповідальність, та щоб по комунальному підприємству не виникало проблем, у міському бюджеті-2019 ми передбачили більше 30 млн. грн. на допомогу комунальній «Тепломережі», щоб вона могла виконувати договір реструктуризації та своєчасно завершити минулий опалювальний сезон і розпочати новий», - зазначив заступник міського голови Олександр Катриченко.

Однак, питання заборгованості мешканців залишається надзвичайно гострим. «Борг з кожним опалювальним сезоном зростає. Відтак, «Тепломережа» несвоєчасно та із затримками розраховується за газ. Далі йдуть штрафи та пені підприємству. Завдяки договору на реструктуризацію та допомозі міста цьогорічний опалювальний сезон розпочався без затримок. Проте, жителі мають усвідомлювати, що за отримані послуги необхідно платити, борги потрібно погасити!», - сказав головний інженер КП «Криворіжтепломережа» Олександр Єрін.

0 коментарів

Останні записи в блогах