Криворізькі батьки, зробіть щеплення своїй дитині — захистіть її від кору

29.01.2018, Медицина
Друкувати

Майже тисяча криворізьких батьків відмовилась зробити щеплення КПК своїй дитині, що становить менше 1% від усього дитячого населення нашого міста. З цими батьками-відмовниками проводяться роз’яснювальні бесіди та консультування щодо необхідності робити дітям вакцинування. Тим паче з урахуванням ускладнення української епідеміологічної ситуації на кір.

«На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, котрі раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови та обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Віруси не знають кордонів. Однак навіть якщо кір завезено з іншої країни, то в середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет», - наголошує завідувач відокремленого структурного підрозділу «Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Тамара Черняєва.

Звичайно, перед щепленням необхідно обов’язково звернутись до лікаря, який зазначить, чи немає у вас протипоказань та коли саме проводити вакцинацію.

Світлана Нікітіна, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах