Криворізькі бібліотеки отримали 78 книг від Фонду Гайнріха Бьолля в Україні

14.02.2019, Культура
Друкувати

Нещодавно до бібліотеки-філіалу №11 КЗК «Міська бібліотека для дорослих» завітали представниці ініціативної групи «рівні у кривому» з приємною місією — до Всесвітнього дня дарування книг вони передали 26 дорослим бібліотекам нашого міста 78 книг від Фонду Гайнріха Бьолля в Україні.

Всесвітній день дарування книги - добровільна акція, започаткована 2012 року американкою Еммі Бродмур. З пропозицією дарування книг у Кривому Розі виступила ініціативна група «рівні у кривому». Власне, її діяльність у 2017 році почалася з презентації книги Олени Стрельник «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» в стінах Центральної бібліотеки для дорослих, що на проспекті Поштовому. Тоді авторка книги відзначила високий рівень організації заходу, з найбільшою кількістю чоловіків у порівнянні з 11-ма попередніми презентаціями в інших містах.

Поповнення бібліотечних фондів є одним із головних завдань бібліотек. Завдяки ініціативній групі вони отримали цікаву та змістовну літературу: книги Олени Стрельник «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології»; Тамари Марценюк «Чому не варто боятися фемінізму»; «Гендер для медій» за редакції Марії Маєрчик, Ольги Плахотнік, Галини Ярманової.

- Тема фемінізму та гендерної рівності є досить дражливою для деяких верств населення. Та коли Георгія Коваленка - священнослужителя, ректора Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості, фундатора і шеф-редактора Інтернет-порталу «Православіє в Україні» спитали, чи не боїться він відкрито виступати за «гендер», він відповів, що не боїться, оскільки читає словники: «Іноді люди, які протестують і чогось бояться, просто не в темі», - говорить співзасновниця ініціативної групи «рівні у кривому» Ольга Костіна. - Тож сподіваємося, що передані книги теж принесуть знання і подолають страхи чи непорозуміння, викликані браком інформації. Адже наше місто прагне цивілізаційного розвитку і поруч з промисловою славою тримає марку багатьох культурних ініціатив.

«Бібліотекам дуже важливо отримувати книги такої тематики, тому що наразі їх видають небагато, такі книги рідкість. Тема гендеру та фемінізму хвилює не тільки жінок, а й чоловіків. Коли ми, бібліотекарки, більше дізнаємося про це або "варимося" в цій темі, то у нас з'являється більше можливостей поспілкуватися зі своїми читачами і передати їм наші знання. У сучасному світі тема гендеру та фемінізму є популярною, вона у всіх на слуху, і тому в ній потрібно бути. Коли у нас в бібліотеці була презентація однієї із подарованих сьогодні нам книг, а саме – книги Олени Стрельник «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології», то прийшло досить багато чоловіків, хоча, здавалося б, тема материнства... Але сьогодні це все настільки сучасно, що чоловіки теж можуть займатися дітьми в декретній відпустці та піднімати проблеми виховання. Тому ми з великим задоволенням отримуємо в подарунок ці книги», - розповідає Валентина Косих, завідувачка Центральної бібліотеки.

Тож усі, хто бажає більше дізнатися про гендерну рівність та фемінізм, можуть завітати до будь-якої міської бібліотеки для дорослих.

Довідково
«рівні у кривому» - ініціативна група, створена з метою популяризації та сприяння гендерній рівності у Кривому Розі, реалізації ідей різноманітного, інклюзивного та гендерно чутливого світу, досягнення рівності прав та можливостей у сучасному суспільстві. Її діяльність спрямована на подолання сексистських та інших дискримінаційних стереотипів, протидію різним формам гендерного насилля.

Ольга ЄГОРОВА. Фото Павла ЛІНСЬКОГО

0 коментарів

Останні записи в блогах