Криворізькі онкологи рекомендують звертатися за допомогою тільки до медичних закладів

15.02.2018, Медицина
Друкувати

При виявленні під час самообстеження будь-яких ущільнень, пухлин, підозрілих ділянок, болючості та інших симптомів, криворізькі лікарі-онкологи наполегливо рекомендують терміново звертатися до медичного закладу, зокрема, до сімейного лікаря, хірурга чи гінеколога.

У разі потреби саме ці спеціалісти направлять пацієнта на консультацію до мамолога чи онколога, а ті, у свою чергу, призначать відповідне дослідження. «Будь-яке обстеження з метою уточнення діагнозу повинен призначати тільки компетентний лікар, а ні в якому разі народні «лікарі-надомники». Це тільки забере у хворих дорогоцінний час — хвороба з першої стадії (при якій лікарі гарантують майже 100% одужання) стрімко переходить у 2 чи 3 стадії, що, зрозуміло, ускладнює лікування і знижує шанси на позитивні результати», - акцентує увагу завідуюча поліклінічним відділенням Криворізького онкодиспансеру Любов Чайченко.

Онкологічні злоякісні новоутворення мають як вроджений, так і набутий характер. Чи не головні причини враження організму людини раковими утвореннями — погана екологічна ситуація, шкідливі звички та стреси.

Тож варто кардинально змінити спосіб життя. А саме: відмовитися від тютюнопаління та вживання алкоголю, зайнятися активними фізичними навантаженнями, переглянути споживчий раціон на користь рослинної їжі та обмеження жирів (але не 100% відмову!), вчасно робити санацію хронічних осередків захворювань, уникати тривалого перебування на сонці тощо.

Світлана Нікітіна, «Червоний гірник»

0 коментарів

Останні записи в блогах