Криворізькі правоохоронці розповіли про затримання підозрюваного у серійних убивствах та зґвалтуваннях

Друкувати

25 червня відбувся брифінг керівництва Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області для представників ЗМІ. Журналістам розповіли подробиці розкриття справи стосовно серії резонансних, особливо тяжких злочинів, які сталися в нашому місті в період з 14 травня по 14 червня.

Йдеться про 6 нападів на місцевих мешканок, у результаті чого двох дівчат було зґвалтовано та вбито, решта зазнала фізичного насильства. Начальник Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області Роман Ткаченко зазначив: протягом трьох тижнів весь особовий склад Криворізького відділу поліції цілодобово працював над розкриттям цих злочинів. 18 червня, завдяки проведеній спецоперації, ймовірного злочинця було затримано. Ним виявився 35-річний працівник одного з гірничодобувних підприємств Кривого Рогу, раніше двічі засуджений за злочини насильницького характеру (крадіжку і розбійний напад) та звільнений з місць позбавлення волі в грудні 2017-го. Одружений, є батьком. Згідно з аналізом психологічного портрету, чоловік має садистські нахили, а саме – прагнення домінувати та завдавати фізичного болю. За зовнішніми ознаками потерпілі були схожі — молоді худорляві шатенки віком 18-38 років з волоссям середньої довжини та зростом близько 170 см. Жертви не були пов’язані між собою. Різною була і географія скоєних нападів, які почалися на Нікопольському шосе (Металургійний район). Перша пограбована жертва отримала незначні тілесні ушкодження й підтвердила факт злочину вже в ході проведення спецоперації.

- На моїй пам’яті аналогічних злочинів у Кривому Розі не було, - зазначив Роман Ткаченко. - Поліція вжила безпрецедентних заходів для їх розкриття. Щодня місто охороняли понад 500 правоохоронців: разом з працівниками Нацполіції було залучено співробітників Патрульної поліції та бійців Національної гвардії. У ході спецоперації відпрацьовувались сотні підозрюваних та було розкрито ще 20 злочинів, скоєних іншими особами. Убивцю затримано, йому обрано запобіжний захід у вигляді перебування під вартою. Наразі проводяться оперативно-слідчі дії, направлені на встановлення всіх обставин здійснення злочинів, після чого справу буде направлено до суду і злочинець понесе заслужене покарання.

Начальник Криворізького відділу поліції подякував усім причетним до спецоперації правоохоронцям, а також пильним мешканцям міста й тим журналістам, які надавали мешканцям міста перевірену інформацію.

Заступник начальника - начальник відділу кримінальної поліції Криворізького відділу поліції Олександр Тронько висловив співчуття батькам, рідним загиблих і постраждалих дівчат. Разом із заступником начальника - начальником слідчого відділу Олександром Гоптаревим він розповів подробиці встановлення особистості злочинця, затримання підозрюваного й розкриття справи про серійні вбивства та зґвалтування.

- Перший епізод цієї серії злочинів було кваліфіковано як розбійний напад з нанесенням тілесних ушкоджень, - сказав Олександр Гоптарев. - Після другого нападу ми почали об’єднувати факти в одне кримінальне провадження, створили слідчо-оперативну групу. В процесі роботи вилучено достатньо речових доказів, призначено близько 45 експертиз. Згідно з їх висновками, можна стверджувати, що саме ця особа здійснила серію вказаних злочинів. У ході проведення слідчих експериментів з участю підозрюваного було виявлено особисті речі потерпілих, ці речі впізнано родичами загиблих та постраждалими.

Слідство за цим кримінальним провадженням правоохоронці планують завершити протягом 2-3 місяців. Підозрюваному загрожує довічне ув’язнення.

0 коментарів

Останні записи в блогах