Криворізьку студію мистецтв відзначили медаллю міжнародного рівня

12.01.2018, Культура
Друкувати

Вихованці криворізької студії мистецтв «Visual Art Center» здобули перемогу на міжнародній дитячій мистецькій виставці «Лідице». За колекцію графіки юних художників журі конкурсу удостоїло криворізьку студію медалі.

Міжнародну дитячу мистецьку виставку «Лідице» було засновано в 1967 році для вшанування пам’яті дітей-жертв з чеського села Лідице, убитих німецькими нацистами в 1942 році, і всіх інших дітей, котрі загинули під час воєнних конфліктів. Ця спочатку чеська національна виставка в 1973 році набула статусу міжнародної. Вона швидко здобула популярність і стала однією з найбільших і найдавніших дитячих художніх виставок в Європі та в усьому світові.

Ювілейний 45-й конкурс присвячувався темі «Подорожі». Участь у творчому змаганні взяли 25 690 осіб з 83 країн. З-поміж них журі обрало кращі роботи і вирішило затвердити 1289 призів, у тому числі 248 медалей (183 індивідуальні, 6 – за колективні роботи дітей і 59 – для шкіл за колекції робіт) для 76 країн і 434 організацій. Експозицію кращих робіт було представлено в Лідицькій галереї.

Урочисте вручення нагород юним українським художникам відбулося в Посольстві Чеської Республіки в Києві. Було відзначено 33 дитини з художніх шкіл Кривого Рогу, Львова, Тернополя, Дніпра, Добропілля, Донецька, Харкова, Херсона, Києва, Миколаєва, Одеси, Шостки та Сум. Медалі або Почесні грамоти та невеличкі подарунки вручав посол Радек Матула. Чеський центр у Києві підготував для юних художників пізнавальну розважальну програму. Діти ознайомилися з історією Лідице та з персонажами книги чеського письменника Павла Шрута «Шкарпеткожери», з котрими працювали далі в мистецькій майстерні.

Криворізька студія мистецтв «Visual Art Center» – це світ нових ідей, унікальних можливостей вдосталь експериментувати з різноманітними матеріалами й техніками, власноруч створювати шедеври, котрі стануть об’єктом гордості маленького художника та його батьків. Як результат наполегливої кропіткої дитячої роботи – участь і перемоги у творчих конкурсах різних рівнів.

Серед 33-ох переможців з України – п’ятеро криворізьких талантів: Анастасія Луньова, Марія Маренюк, Данило Михалик, Анастасія Іванова, Міля Дущак. Їх підготували педагоги та засновники студії мистецтв – Анастасія Щербак та Ілона Брижань. Діти отримали Почесні грамоти й солодкі подарунки, а студію мистецтв нагородили медаллю.

Посол Радек Матула з педагогами Ілоною Брижань (ліворуч) та Анастасією Щербак

– Студія мистецтв «Visual Art Center» ще зовсім молода. Вона існує трохи більше року, однак завдяки нашим обдарованим вихованцям ми уже маємо такі високі досягнення. Головне завдання нас як педагогів – допомогти дітям розкрити природні здібності й розвинути їхній талант, залишаючи поле для фантазії, креативності та творчості, – розповіла Анастасія Щербак. – Тема ювілейного конкурсу припала до душі маленьким художникам. Діти малювали свої мрії щодо мандрівок. А ми запропонували виконати роботи у техніці сучасної графіки. Спочатку діти малювали олівцем, потім продавлювали лінії. Після цього заповнювали полотно фарбами й допрацьовували дрібні деталі. Журі високо оцінило колекцію й нагородило студію медаллю. Робота продовжується й далі. Плануємо взяти участь у 46-ій виставці, тема котрої «Вода (дорожча за золото)».

– На моєму малюнку я зобразила, як ми з батьками верхи на верблюді мандруємо африканською пустелею. Це моя давня велика мрія. Ще коли була зовсім маленькою, довелося побачити верблюдів у цирку і вони мені дуже сподобалися. З того часу мрію покататися хоча б на одному. Вірю, що моє бажання обов’язково здійсниться, – поділилася своєю історією Анастасія Луньова. – Люблю малювати з раннього дитинства. Вже щастило перемагати на міських художніх конкурсах. А ось на міжнародному – вперше. Навіть і не очікувала, що мою роботу відзначать з-поміж майже 26 тисяч учасників. Звістка про перемогу стала приємним сюрпризом. Почесну грамоту я розмістила на найпомітнішому місці у своїй кімнаті. Зараз мені десять років, з яких чотири займаюся малюванням професійно. Коли виросту, стану художницею, як наші викладачі – Ілона Олександрівна та Анастасія Юріївна.

Колекція графіки вихованців студії мистецтв

«Visual Art Center»

Анастасія Луньова

Марія Маренюк

Данило Михалик

Анастасія Іванова

Міля Дущак

Ольга Миза, "Червоний гірник".

Фото з архіву студії мистецтв «Visual Art Center»

0 коментарів

Останні записи в блогах