Криворізький тролейбус підкорює міжміські траси

05.09.2017, Події
Друкувати

Днями стартував перший в Україні міжміський пробіг тролейбуса з автономним рухом на дизель-генераторі. З самого ранку, тільки-но зійшло сонечко, тролейбус за номером 656 вирушив у дальню дорогу. Маршрут проходитиме через такі міста, як Кропивницький, Сміла та Київ, із зупинкою на ночівлю в Житомирі. Протяжність маршруту складає 600 кілометрів в один бік. Триватиме така акція протягом трьох днів. І вже 7 вересня тролейбус має повернутися додому.

Мета поїздки – продемонструвати здобутки та можливості криворізького КП «Міський тролейбус», працівники якого першими в Україні розпочали випуск гібридних тролейбусів. Напрямок маршруту обрано невипадково. Колеги з Житомира мають намір перейняти досвід криворізьких винахідників і на власні очі ознайомитися з усіма перевагами тролейбуса на дизель-генераторі.

- Ідея створення альтернативних видів електротранспорту в нашому місті є актуальною, - зауважив директор комунального підприємства «Міський тролейбус» Олександр Приходько. - Після моніторингу ситуації на ринку транспортних засобів з автономними режимами роботи та зважаючи на протяжність пасажирських маршрутів, було прийнято рішення зупинитись на моделі тролейбуса з дизель-генератором. 15 липня минулого року на маршрути нашого міста в тестовому режимі виїхав перший тролейбус з можливістю автономного руху за допомогою дизель-генераторної установки. Наразі, за дорученням міського голови Юрія Вілкула, розробляються нові маршрути для таких типів тролейбусів. При цьому в першу чергу будуть враховуватися побажання городян.

Що ж до сьогодення, то на маршруті №24, який з’єднує мікрорайони Східний — 1, 2, 3 з центром, наразі працюють 4 тролейбуси. Свого виходу на дороги міста чекає п’ятий тролейбус. До кінця року транспортники повинні отримати обладнання ще для 4-х тролейбусів.

Нововведення дуже сподобалося мешканцям нашого міста. Тому й не дивно, що досвід наших винахідників хочуть перейняти в інших містах. І міжміський пробіг – найкращий спосіб продемонструвати всі переваги такого виду пасажирського транспорту. Щасливої дороги!

Павло ЛІНСЬКИЙ. Фото Олександра КЛЮКИ

 

0 коментарів

Останні записи в блогах