Кривий Рiг i Жодiно офiцiйно стали мiстами-побратимами

09.10.2018, Події
Друкувати

Мер Кривого Рогу Юрій Вілкул та голова Жодінского міськвиконкому Юрій Шарий офіційно підписали Угоду про побратимство. 

У договорі йдеться про створення сприятливих умов для розвитку двосторонніх взаємовигідних зв'язків, зміцнення співпраці в галузі місцевого самоврядування, економіки, культури, молодіжної політики та спорту.

Дружба білоруського Жодіно та українського Кривого Рогу веде початок ще з 50-х років минулого століття, коли в кар'єрах Кривбасу почала працювати техніка марки «БілАЗ». Зміцненню відносин сприяло створення в 1990 році автомобільного факультету при Криворізькому технічному університеті (зараз КНУ). Ініціатором цього був, тоді ректор університету Юрій Вілкул.

«Наші студенти писали курсові та дипломні проекти та їздили захищати свої роботи в Жодіно на завод «БілАЗ». Така практика діє й досі. Тому, зв'язок між нашими містами перевірений роками та якістю", - підкреслив Ю. Вілкул.

«Настав час дружити не тільки підприємствами, але зміцнювати і розвивати культурні, духовні стосунки, втілювати в життя спільні проекти у сфері освіти та спорту, обмінюватися кращими практиками», - сказав голова Жодінського міськвиконкому Юрій Шарий.

В ході візиту криворізька делегація, яку очолював Юрій Вілкул, до складу якої також увійшли директори криворізьких ГЗК, народний депутат України Андрій Гальченко, - взяла участь в урочистих заходах, присвячених 70-річчю автозаводу «БілАЗ».

«Для мене, як члена парламентської групи дружби між парламентом республіки Білорусь і парламентом України було великою честю перебувати у складі делегації. Білоруси дуже теплі, доброзичливі люди і, познайомившись з історією Жодіно, його жителями, побачили, що у нас багато спільного. Ми вже домовилися про візит наших творчих дитячих колективів у Жодіно і раді будемо бачити діток з Білорусі на криворізькій землі. В ході підписання угоди досягнуті домовленості про реалізацію освітніх проектів, обмін студентами, а також співпрацю у сфері охорони здоров'я», - зазначив народний депутат України Андрій Гальченко.

Також, у програмі перебування криворіжців була участь у Міжнародній науково-практичній конференції, яка об'єднала понад 400 представників підприємств-споживачів, підприємств-суміжників БілАЗа, банківських структур і наукових організацій. З доповіддю на конференції виступив криворізький міський голова, Президент Академії гірничих наук України Юрій Вілкул.

«Порушувалися дуже важливі теми подальшого розвитку гірничодобувної промисловості. Юрій Григорович висловив подяку заводу «БілАЗ» за багаторічне надійне і якісне партнерство. Мер акцентував увагу на тому, що Угода про побратимство між Жодіно і Кривим Рогом дозволить зміцнити та розширити співпрацю підприємства з криворізькими ГЗК. Ще один цікавий напрямок - розвиток транспортної інфраструктури. Цьому питанню там приділяється величезна увага. Білорусь є транзитною країною, у них великі надходження від цього до бюджету. Думаю, Україні, Кривому Рогу є чого повчитися і перейняти кращий досвід", - резюмував Андрій Гальченко.

Джерело: rudana.com.ua

0 коментарів

Останні записи в блогах