Київ різко підвищив тарифи

02.04.2015, Комуналка
Друкувати

З учорашнього дня для населення зросла вартість електроенергії та природного газу.

- Права встановлення рівня тарифів на всі види комунальних послуг: тепловодопостачання, водовідведення, електроенергія та газ – позбавлені органи місцевого самоврядування, а такі повноваження має виключно Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, - коментує ситуацію начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко. – Рішення цієї Нацкомісії, що розташована в Києві, оформлюються постановами, які реєструються в Мін’юсті. Тобто це є нормативний документ у масштабах України, який обов’язковий до виконання усіма, на кого він поширюється.

26 лютого 2015 року означеною Нацкомісією була ухвалена постанова №220 щодо встановлення тарифів на електроенергію, яка відпускається населенню. Нею передбачено п’ять етапів підвищення з квітня 2015-го до березня 2017-го: перший етап – з 1 квітня по 31 серпня поточного року, другий – з 1 вересня 2015-го по 29 лютого 2016-го, третій – з 1 березня по 31 серпня 2016-го, четвертий - з 1 вересня 2016-го по 28 лютого 2017-го, останній п’ятий – з 1 березня 2017-го року. Це досить об’ємний документ Нацкомісії, в якому розписано всі тарифи на всіх етапах підвищення. Аналогічно й встановлення роздрібних цін для населення на газопостачання, вони також визначені постановою цієї комісії, що була ухвалена 3 березня 2015-го року, №583. Ці документи є у вільному доступі на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звідки ми самі їх й отримали. Раджу споживачам з ними докладно ознайомитись, аби зрозуміти, скільки коштують означені комунальні послуги, бо вони диференційовані за вартістю для різних категорій.

Насамкінець наголошу, що будь-яке втручання органів місцевого самоврядування в регулювання цих тарифів або клопотання щодо їхнього встановлення чи узгодження чинним законодавством не передбачене і фактично не здійснюється. Усі розрахунки подаються напряму підприємствами – надавачами послуг до Нацкомісії.

Щодо послуг тепловодопостачання, то станом на 1 квітня 2015 р. будь-яких постанов, які б регламентували встановлення з початку квітня нинішнього року нових тарифів на них, немає.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

1 коментар

Останні записи в блогах