Маленький місток на велику дорогу

07.04.2015, Комуналка
Друкувати

Так уже склалося, що селище Рахманівка з одного боку притиснуте кар’єрними відвалами, а з іншого – безкрайніми полями. Тож з «великою землею» його з’єднує лишень одна дорога, яка перестрибує через кілька річок і струмків. Ніби й невеличких, як і містки над ними, але іншого шляху просто немає.

Як розповіла тамтешній соціальний працівник Галина Симанько, стан одного з містків викликав чимале занепокоєння жителів, бо через постійне вимивання струмками та дощовими водами цей місток просів та міг завалитись. І тоді до неблизької траси Кривий Ріг - Інгулець можна було б дістатись хіба що пішки, а про виїзди до численних у Рахманівці стариків швидкої допомоги чи, тим паче, рух пасажирських автобусів довелось би просто забути. Тож мешканці селища як жителі Центрально-Міського району, до складу якого входять територіально, звернулися до міської влади і, зокрема, до секретаря міськради Сергія Маляренка з проханням відремонтувати місток. З часом було проведено необхідну підготовчу роботу, в міському бюджеті передбачено відповідні кошти, а минулого тижня розпочався й безпосередній ремонт.

- Під цим містком внаслідок вимивання та дощової води завалилася бутова кладка опірної стінки, - розповів виконроб підприємства «Придніпров’я» Василь Аністрат, який керує бригадою ремонтників. – Також прогнила пішохідна доріжка, перила вздовж неї де поіржавіли, а де й були покрадені. Усе це маємо поновити, а частково й заново встановити, приміром, колесовідбійник та опорні плити. Тож значно посилимо саму конструкцію містка, щоб люди і транспорт могли вільно ним користуватися. Причому - без припинення руху по самому містку. Гадаю, що впродовж квітня впораємось.

- На нинішній рік для поточних ремонтів мостів та шляхопроводів міським бюджетом передбачено 700 тисяч гривень, - коментує ситуацію начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко. – Вони призначені для посилення несучих конструкцій, відновлення огороджень, пішохідних доріжок та інших робіт. Цей місток у Рахманівці – перший, але не останній об’єкт, запланований для відновлення в 2015-му. Поточні ремонти також будуть проведені ще на шести-семи мостах і шляхопроводах, залежно від обсягів та складності робіт. Договірна вартість по цьому містку становить 114 тисяч гривень, а по факту виконання, сподіваємось, остаточна сума буде меншою. Бо розрахунок коштами міського бюджету проводиться тільки після завершення всіх передбачених обсягів.

Також проводиться й капітальний ремонт мосту №7, що з’єднує житломасиви Рибасове та Зарічний. Проектний термін виконання робіт на ньому становить шість місяців, бо там цілий комплекс, який реалізовуватиметься в кілька етапів: передовсім проїжджа частина, потім – пішохідні доріжки та інші складові.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

Фото Павла Лінського

 

0 коментарів

Останні записи в блогах