Менше газу, менше температура — така-от опалювальна перспектива

28.07.2014, Комуналка
Друкувати

Цього року готувати, за відомою приказкою, сані влітку криворізьким комунальникам доводиться в особливо складних умовах. З одного боку — величезні борги споживачів, з іншого — не слід уже чекати й підтримки від бюджету.

Як розповіли на штабі з підготовки до осінньо-зимового періоду, Державне казначейство України не повертає жодної копійки із зароблених містом понад 370 мільйонів гривень, які можна було б використати на благоустрій, ремонт доріг, освітлення вулиць. Утім, навіть це не повинно завадити належно підготувати міське господарство до зими, наголосив заступник міського голови Григорій Вербицький. Контрольний термін, встановлений у місті, — 31 серпня. В цілому роботи йдуть за планом: на сьогоднішній день міське господарство готове до зими на більш ніж 70 відсотків.

- За тією інформацією, котру маємо від Кабінету Міністрів України, ні одна державна програма, що могла б надати допомогу в підготовці міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період, у зв’язку з відсутністю коштів працювати не буде, - розповів Григорій Вербицький. - Тобто організації та підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, повинні покладатися виключно на збір коштів зі споживачів, яким вони надають послуги.

Втім, доведеться подбати не лише про саме тепло, але й належне його використання. Адже коли він буде ще здійснений, той перехід на альтернативні джерела енергії, на які закликає переходити країну уряд, а вже рішенням Кабінету Міністрів України передбачено суттєве скорочення лімітів на природний газ (аж до 30 відсотків) на наступний опалювальний сезон, про що повідомив на нещодавній прес-конференції міністр Кабміну Остап Семерак. Крім того, запроваджується нова норма температурного параметру обігріву квартир — 16 градусів замість 18, як це було минулої зими. Труби це, звичайно, збереже від розмороження, але комфорту, м’яко кажучи, не додасть.

 

Володимир Скіданов, "Червоний гірник"

0 коментарів

Останні записи в блогах