Міст відремонтують навесні

11.02.2015, Комуналка
Друкувати

Пізньої ночі 7 лютого до оперативної служби надійшло повідомлення про просадку мосту між Зарічним та Рибасовим. Терміново прибулі на місце аварійні служби з’ясували, що просіла пішохідна доріжка і внаслідок просідання було зруйновано металічні конструкції споруди.

Жертв, завдяки провидінню, вдалося уникнути. Того ж дня безпосередньо на місці пригоди міський голова Юрій Вілкул з представниками відповідних служб провів виїзну нараду, на якій вирішувались нагальні питання життєдіяльності обох житломасивів, транспортного сполучення між ними, відновлення елементів та подальшої реконструкції самої інженерної споруди.

- Незручності для людей будуть, - зауважив Ю. Вілкул. - Але важливо, що проект відновлення вже готовий. Ця проблема з несучими конструкціями цього мосту мала бути вирішена ще торік, якби Державне казначейство вчасно перерахувало на це відповідні кошти.

Задля убезпечення городян тоді ж було вирішено перекрити по мосту рух транспорту, пустивши його об’їзними шляхами, а на самому об’єкті розпочати невідкладні відновлювальні роботи.

- На цьому мосту №7 стався обвал комунікаційного колодязя, - розповів начальник управління благоустрою та житлової політики виконкому міськради Олександр Катриченко. - При цьому він захопив частину огородження і тротуару. Вночі, коли сталася пригода, на місце прибули фахівці мостового господарства й надали рекомендації перекрити рух. Головна причина цього лиха - торішній липневий демонтаж і крадіжка металоконструкцій мосту.

Наголошу, що ще в 2012 році було замовлено експертне обстеження стану цього об’єкта, за яким у 2013-му році було замовлено і створено проект капітального ремонту. Бо експерти-мостовики у своїх висновках визначили потребу посилення окремих конструктивних елементів споруди. Але після тієї крадіжки проект довелось переробляти, додаючи до початкового обсягу ще чимало інших робіт. І на грудневій сесії міськради наприкінці 2014-го було ухвалено рішення про виділення 4,5 млн. грн. саме на проведення капітального ремонту 7-го мосту. Тоді ж було розпочато тендерну процедуру, яка має завершитись у середині лютого, бо без її проведення використання бюджетних коштів суворо заборонено. Не очікуючи цього, вже розпочато підготовчі роботи до проведення подальших ремонтів.

Зауважу, що конструкція самого мосту не пошкоджена, вона придатна для подальшої експлуатації. Мова йде суто про укіс з боку Зарічного, який стикує проїжджу частину з безпосередньо мостом. Загальні масштаби пошкоджень уже визначено, тож передбачається, що вони будуть остаточно усунуті навесні цього року. Сподіваюся, що в травні буде повністю відновлено рух транспорту на цій ділянці.

***

...Ніхто не чув, як розібрали конструкції мосту, котрий від того ледь не впав у річку, ніхто не бачив, як за одну ніч у міста поцупили одразу три історичні пам’ятники, нікому немає діла до того, як, не криючись, із землі кілометрами виривають трубопроводи дренажних або каналізаційних мереж, опісля чого вода стоїть у підвалах і на дорогах. Так, гляди, з твого носа й окуляри знімуть, щоб металеву оправу здати на металобрухт, а ти знову нічого не помітиш?

Жодним чином не закликаємо «грати в героя», сам на сам борючись з крадіями суспільної власності. Ні, не варто, для цього є спеціально навчені люди. Але коли десь щось примітили неприємно-підозріле, то просто наберіть 102 і проінформуйте правоохоронців про побачене. Цього в більшості випадків буде досить, аби вберегти рідне місто від розграбування безсоромними зловмисниками.

Фото Андрій Трубіцин

0 коментарів

Останні записи в блогах