Місто насторожі: У Кривому Розі введено протиепідемічні заходи, спрямовані на стабілізацію ситуації з захворюваністю грипом та ГРВІ

27.01.2020, Події
Друкувати

У Кривому Розі перевищено епідеміологічний поріг щодо захворюваності на ГРВІ. У зв'язку з цим міський голова Юрій Вілкул дав завдання негайно ввести в дію протиепідеміологічні заходи. 

Ситуація поширення в місті гострих респіраторних вірусних інфекцій відстежується щотижня. Це робиться для того, щоб здійснювати якісні та своєчасні заходи щодо поліпшення епідеміологічної ситуації у Кривому Розі. 
Як зазначив начальник управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко, за останні кілька днів кількість хворих на ГРВІ збільшилася – в 1,9 раза порівняно з попереднім тижнем. Нинішня епідеміологічна ситуація краща, порівняно з аналогічним періодом попередніх 2017-2019-го років, коли хворих було набагато більше. Однак за розрахунками, згідно державних стандартів, сьогодні в місті епідеміологічний поріг по захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції перевищено. 
«Управління охорони здоров'я доповіло про ситуацію, що склалася Кривому Розі, міському голові Юрію Вілкулу. І відсьогодні в місті вводяться розроблені і затверджені заходи з протидії поширенню ГРВІ. Ми будемо робити все, щоб ситуація стабілізувалася. У нас є всі цифри по захворюваності в первинній ланці, по лікувальних закладах, по установах освіти. Хочемо запевнити, що ми проводимо всі належні заходи і контролюємо ситуацію», - зазначив Костянтин Мурашко.
Також він додав, що в інфекційній лікарні Кривого Рогу є один хворий, хлопець віком 24 роки, з діагнозом вірусна бактеріальна пневмонія, причиною якої стала ГРВІ. Стан здоров'я хворого стабільний. Є прогноз до поліпшення його стану.
Що стосується дітей, то на сьогодні в місті на лікарняних з різними захворюваннями в тому числі і з ГРВІ знаходиться 7,8% школярів. За санітарними нормами введення загального карантину передбачено у разі 20% рівня захворюваності. Однак, Кривий Ріг вже кілька років поспіль практикує часткові карантинні заходи, коли на вимушені канікули йдуть окремі класи, або школи, в яких число хворих перевищує норми. Такі заходи дуже ефективні. На сьогодні в місті на вимушені канікули пішли учні трьох шкіл. 


Медики рекомендують криворіжцям дотримуватися заходів гігієни, уникати заходів з масовим скупченням людей, частіше бувати на свіжому повітрі. Наразі найнадійнішою мірою профілактики є вакцинація. Щеплення можна зробити протягом усього епідсезону. Він триватиме до середини травня. В першу чергу, рекомендують вакцинуватися тим, хто відноситься до груп ризику. На сьогодні, медики Кривого Рогу забезпечені необхідними вакцинами. Також для пільгових категорій придбано вакцини за кошти з міського бюджету.

0 коментарів

Останні записи в блогах