Місто попіклувалось про хворих, яким потрібен гемодіаліз

28.11.2014, Медицина
Друкувати

Сьогодні в нашому місті на хронічну ниркову недостатність хворіє майже півтори сотні криворіжців. Їхньою долею з таким діагнозом опікується держава, котра фінансує придбання дороговартісних витратних матеріалів.

Адже вартість однієї процедури гемодіалізу перевищує 2 тисячі гривень, а кожному пацієнту треба на тиждень провести аж три процедури. Вже починаючи з 1 серпня ц. р., відділення амбулаторного гемодіалізу із обласної клінічної лікарні ім. Мечникова було передано до криворізького КЗ «Міська клінічна лікарня №2» ДОР» («тисячка»). Фінансування проводилось із обласного бюджету, щоправда із затримками.

– І це попри те, що в нас знаходяться хворі, нирки в яких практично не функціонують, - бідкається завідуюча відділенням амбулаторного гемодіалізу «тисячки» Ольга Свищ. – Нині в нас процедури проходять 70 хворих: 48 – на гемодіалізі та 22 – на перитонеальному гемодіалізі. Щодня працюємо в три зміни одночасно, надаючи допомогу 8 пацієнтам. У нашому розпорядженні сьогодні 8 нових апаратів «штучна нирка» німецького виробництва, котрі встановили в травні цього року. Загалом наше відділення діє в «тисячці» з 2002 року, та нещодавно вперше трапилась надзвичайна ситуація. А саме: почалися проблеми з постачанням витратних матеріалів на потреби пацієнтів. Це недопустимо, бо їм протягом усього життя потрібно проходити таку процедуру, інакше – плачевний наслідок. У середині нинішнього місяця постачання таких матеріалів взагалі припинилось, і кілька днів допомога хворим узагалі не надавалась саме через цю причину. І лише тоді, коли ми звернулися до міської влади, допомога відновилась, оскільки оперативно надійшли такі вкрай потрібні матеріали. Сподіваємось, що таким пацієнтам постійно надаватиметься допомога і вони вчасно отримуватимуть гемодіаліз. Хочеться, щоб подібних проблем не виникало в майбутньому. Від імені хворих, медиків нашого відділення висловлюємо щиру людську подяку за дієву допомогу міській владі, зокрема меру Юрію Вілкулу, адміністрації «тисячки», керівництву міського управління охорони здоров’я і взагалі всім тим, хто брав активну участь у вирішенні цієї проблеми.

Чому вона взагалі виникла? Адже кидати напризволяще таких хворих не можна.

- Критична ситуація щодо пацієнтів, яким потрібен гемодіаліз, виникла 17–18 листопада: в ці дні потрібних витратних матеріалів для роботи медиків «тисячки» взагалі не було, - пояснює начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Костянтин Мурашко. – Через незрозумілі причини держава припинила фінансувати цю програму, забувши про долю пацієнтів. А між іншим, усі процедури проводяться за певним графіком, який переривати неприпустимо. Хоча зараз витратні дороговартісні матеріали й закупляються за американські долари.

Вже на початку нинішнього листопада за дорученням міського голови наше управління спільно з фахівцями інших служб детально розібралось у цій проблемі. З’ясувалось, що для нормального функціонування відділення амбулаторного гемодіалізу потрібно понад 4 мільйони гривень. Одразу з міського бюджету було виділено субвенцію до обласного в сумі 2,8 мільйона гривень. І зараз відділення працює у звичайному режимі, всі пацієнти забезпечені витратними матеріалами на свої процедури, котрих вистачить до кінця цього року.

Міським головою прийнято рішення, яке винесено на найближчу сесію міськради для того, щоб ці пацієнти й надалі мали всі витратні матеріали для проведення гемодіалізу.

Як зізнався один із пацієнтів цього відділення «тисячки» Віктор Пузанов, після поновлення процедури йому стало краще. Добре, що колишньому працівникові ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» фінансово допомагає меткомбінат. Та найсуттєвіша підтримка – від міста, бо ж такі хворі – інваліди першої групи. В. Пузанов через нашу газету просив подякувати всім, у тому числі медикам, за їхню увагу та піклування про них, хворих. Те ж саме ми почули від Ангеліни Руденко, котра висловила сподівання, що й надалі місто постійно опікуватиметься пацієнтами, які потребують пожиттєвого проведення гемодіалізу.

Віталій Ткачук, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах