Місто - в допомогу мешканцям

16.09.2021, Події
Друкувати

Попри непросту економічну ситуацію в країні, у Кривому Розі збережені та працюють програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). У рамках Об’єднаної програми  Ю. Вілкула та К. Павлова з розвитку міста цьогоріч  спрямовано близько 20 млн грн  на проведення капітального ремонту конструктивних елементів у 24 будинках. 

Завдяки  муніципальній програмі підтримки ОСББ мешканці  мають можливість капітально відремонтувати покрівлі своїх будинків, системи централізованого опалення, мережі електропостачання, водопостачання, міжпанельних швів та ліфтів. Об’єднання самостійно обирають вид робіт та є замовниками проєктно-кошторисної документації та прямими одержувачами бюджетних коштів.

У поточному році 24 ОСББ проводять капремонти конструктивних елементів своїх будинків. Ремонти проводяться на умовах співфінансування. За конкурсним відбором співфінансування ОСББ входить до одного з критеріїв оцінювання. Чим більше відсоток співфінансування ОСББ, тим вищий бал.

«Для криворіжців програми підтримки власних осель це - реальна можливість зробити свій будинок більш затишним і комфортним. За цей час мешканці міста капітально ремонтували покрівлі, оновлювали міжпанельні шви, системи централізованого опалення та холодного водопостачання, модернізували електричні мережі й електрощитові» - зазначила начальник управління Департаменту розвитку міста Світлана Сереженко.

Крім того, отримати фінансову підтримку на виконання заходів з енергоефективності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та житлово-будівельні кооперативи можуть з міського бюджету у рамках державної програми «Енергодім», до якої Кривий Ріг приєднався у 2020 році. У рамках програми відшкодовується 10% суми кредиту та відсотків за користування кредитом, залученим ОСББ на виконання заходів з енергоефективності, що входять до пакету «Б» («Комплексний») та передбачають повну термореновацію будинку. Із трьох міст Дніпропетровщини, які долучилися до програми "Енергодім", тільки  у Кривому Розі здійснюється компенсація не лише тіла кредиту, але  й відсотків за ним.

Заявку до Фонду Енергоефективності подали 9 ОСББ Кривого Рогу: 6 ОСББ - в Інгулецькому районі, і по 1 – в Тернівському, Металургійному та Покровському районах.

Довідково: у Кривому Розі створено 788 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Зокрема, у 2021 році розпочало діяльність близько 68 нових ОСББ.

0 коментарів

Останні записи в блогах