Мітинг металургів у Кривому Розі

12.05.2017, Соціум
Друкувати

«Тисяча євро!» - раз по раз скандував натовп з кількасот міцних роботяг поруч заводоуправління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», вимагаючи підвищення заробітків та поліпшення умов.

Мітинг незадоволених металургів зібрала незалежна профспілка, він розпочався на вулиці Криворіжсталі, а потім мітингарі перемістилися до площі перед заводоуправлінням, вимагаючи, щоб до них прийшли перші особи комбінату. До зібрання вийшла в.о. генерального директора Анастасія Татарульєва, котра виконує обов’язки керівника підприємства на період, коли Кахлон Парамжит Сингх перебуває у відрядженні.

Виступів зі сходів управління було чимало, декого освистували самі протестувальники, а декому шалено аплодували, але практично всі слова виступаючих зводились до того, що на сьогоднішню зарплату металурга, гірника або збагачувальника нині прожити неможливо. Тому комбінат має невідкладно й кардинально збільшити заробітки працівникам. Коли ж Анастасія Олександрівна через постійний галас змогла врешті поцікавитись, чого конкретно вимагає зібрання, то було озвучено ухвалені на мітингу вимоги.

А саме: збільшення зарплати для працівників комбінату, яка в еквіваленті має становити не менше тисячі євро; припинити виведення робітників в аутсорсинг; продовження програми будівництва житла та поліпшення житлових умов комбінатівців; на оздоровлення кожного співробітника підприємство повинно виділяти 3000 грн. на рік; на культурно-масові заходи виділяти 0,5% від заробітної плати; забезпечити членам виборних профспілкових органів безперешкодне відвідування та огляд на підприємстві місць роботи членів профспілки; пропорційно кількості членів профспілки виділяти путівки до оздоровчих закладів для дитячого та сімейного оздоровлення. Ці вимоги, на переконання мітингарів, мають бути виконані невідкладно шляхом укладення відповідної угоди, для чого з боку трудового колективу створено уповноважену переговорну групу в кількості десяти осіб. Аркуш з переліком вимог було передано керівництву комбінату.

Опісля активність мітингу дещо спала й частина людей потроху стала розходитись, хоч окремі занадто гарячі голови й пропонували «закозлити» домни або зупинити рух технологічного транспорту, якщо вимоги не будуть виконані миттєво. Підтримки така пропозиція не знайшла, як і думка оголосити голодування у фойє заводоуправління аж до моменту виконання вимог, що також мало кому сподобалось.

- Ми чуємо і шануємо кожного працівника комбінату, - сказала Анастасія Татарульєва. – І ми працюємо над тим, щоб справедливо підняти зарплату кожному працівнику. Зарплату буде збільшено, про що можу сказати вже сьогодні й повторимо це на конференції трудового колективу, яка має відбутись 19 травня. Заробіток буде перераховано в бік збільшення з початку травня, але нині не можу сказати, як саме, бо працюємо над диференційованою системою оплати праці. Згідно з нею передбачається, що в кого нині заробітки менші, у тих зростання відбудеться на більший відсоток, і навпаки. Тому сьогодні навести загальний процент підвищення не можу, бо ще триває робота. Одначе переконана, що це збільшення буде помітним для кожного нашого працівника.

Утім, така відповідь в.о. гендиректора не всіх задовольнила, тому протистояння між членами незалежної профспілки і керівництвом комбінату триває.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

Фото Павла Лінського

0 коментарів

Останні записи в блогах