На Івана Купала у Кривому Розі танцювали і стрибали через багаття (фото)

10.07.2014, Події
Друкувати

З давніх-давен український народ  відзначав народні свята і обряди, це був його стиль життя – із художніми образами, ритуальними піснями, музикою, танцями… 

6 липня над річками Інгулець і Саксагань, що зливаються  в парку культури і відпочинку імені Газети «Правда», мешканці та гості Центрально-Міського району дружно й весело запалювали купальські зорі. Це традиційне, улюблене народом  свято  проводиться у мальовничому куточку Центрально-Міського району -  на човновій станції. 

Організатором свята Івана Купала виступив  Благодійний фонд «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» за підтримки виконкому Центрально-Міської районної у місті ради. Зі словами привітання до мешканців і гостей Центрально-Міського району звернувся заступник директора Благодійного фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» Дмитро Шарапов. 

На тінистих, затишних алеях, серед старовинних дерев молоді дівчата, жінки й навіть зовсім юні  представниці прекрасної статі плели вінки із запашних квітів і трав. Для них організаторами свята було проведено цікавий майстер-клас з плетіння віночків, і треба зауважити, що протягом усього вечора до прекрасної майстрині, яка навчала дівчат цьому стародавньому мистецтву, все підходили й підходили молоді люди з діточками, маленькими донечками. Треба було бачити ці зацікавлені й щасливі очі юних, красивих і сучасних, котрі нескінченно йшли з великими оберемками польових квітів,  ставали в чергу до майстрині чи вчилися на ходу  плести свої віночки, щоб взяти участь у довгоочікуваному обряді спускання їх на воду. 

 

Поряд із човновою станцією, на одній із головних алей парку,  було розгорнуто виставку-ярмарок  народних майстрів, де можна було придбати унікальні жіночі прикраси. Алея народних майстрів викликала великий, жвавий інтерес, тут можна було поспілкуватися зі справжніми народними майстринями та потримати в руках їхні чудові витвори мистецтва. 

А поки тривало священнодійство плетіння, на концертному майданчику перед човновою станцією тривав концерт за участю творчих колективів міста: фольклорних ансамблів «Журавка», «Оберіг», вокально-інструментального ансамблю «Джерело» КЗ «Палац культури «Карачуни» – та солістів Алли Євдокимової, Лариси Сичової.  Потім юні та молоді дівчата водили веселі хороводи з Купайлом і Мареною. 

 

Родзинкою свята став обряд спускання віночків із запаленими свічками на воду. Це було дивовижне народне дійство! 

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ

Ось так, красиво, духовно й змістовно провели свято Івана Купала мешканці та гості Центрально-Міського району, а організаторам хочеться ще раз подякувати, що добре попіклувалися про гарний, оптимістичний настрій та  чудове, змістовне дозвілля наших шановних криворіжців!

 

0 коментарів

Останні записи в блогах