Наявність паспорта у форматі ID-карти — основна умова вступу до вишів

09.02.2018, Освіта
Друкувати

Міністерство освіти і науки України внесло низку змін стосовно вступної кампанії до навчальних закладів від І-го до IV-го рівнів акредитації. Одна з них стосується тих абітурієнтів, котрим на момент вступу до коледжу чи технікуму виповнилось 14 років.

Внесення змін зумовлено запровадженням з 2018 року проведення державної підсумкової атестації (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з української мови для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти.

Таким чином для вступу у виш дев’ятикласникам необхідно мати паспорт громадянина України у формі ID-картки. Адже рішенням МОН вилучено норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, яким станом на 1 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їхньої участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Така зміна відбулася відповідно до вимог чинного законодавства: паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.

Втім, ця норма не поширюється на абітурієнтів - випускників минулих років. З пакетом документів для вступу у будь-який виш чи коледж вони подають той внутрішній паспорт, який мають на тепер.

Батькам дев’ятикласників варто завчасно потурбуватися про те, аби їхня дитина при виповненні їй 14 років отримала паспорт громадянина України у форматі ID-картки.

Світлана Нікітіна, «Червоний гірник»

0 коментарів

Останні записи в блогах