Недотримання заходів безпеки при експлуатації приладів пічного опалення призводить до пожеж

Друкувати

Криворізькі вогнеборці наголошують, що в основному лихо трапляється через відсутність належної протипожежної відстані від печей або димарів до дерев’яних стін чи перекриття будинків, появу тріщин у цегляній кладці системи опалення, випадіння жарин з топкових дверцят на підлогу, надмірне перегрівання печей та розміщення впритул до них меблів, занавісок або інших легкозаймистих речей.

Тільки в період з 22 по 28 січня в Кривому Розі сталося декілька таких пожеж. Зокрема, через експлуатацію саморобної буржуйки зайнялася двоповерхова лазня по одній з вулиць Покровського району. Вогнем знищено дерев’яні конструкції та домашнє майно. На щастя, постраждалих і травмованих немає.

Рятувальники закликають городян у разі користування пічним опаленням дотримуватися таких правил:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно проводити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, мають бути заштукатурені та побілені;

- золу та шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу та шлак поблизу будівель.

Світлана Нікітіна, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах