Олександр Ярославський: «Все буде на краще!»

07.06.2017, Події
Друкувати

Одне з провідних підприємств по підземному видобутку залізної руди — рудник «Суха Балка» змінив власника. Відтепер він увійшов до групи DCН. Деталі угоди стали відомі наприкінці травня. І вже за кілька днів власник та президент групи Олександр Ярославський представив колективу рудника нового керівника. Ним став Віталій Баш. Після чого президент групи DCH та новий гендиректор підприємства поспілкувалися з представниками засобів масової інформації.

Насамперед, для кращого розуміння, що це за бізнес-група DCH, достатньо хоча б ознайомитись з історією її розвитку. За більш ніж два десятки років групою розвивалися різні інвестиційні проекти. Серед них – «УкрСиббанк», проданий пізніше міжнародній групі BNP Paribas, Черкаський хімічний комбінат «Азот», «Київстар» тощо. Нещодавнім придбанням бізнесмена став Харківський тракторний завод, який після 10-місячного простою розпочав роботу на початку 2017 року. Тож побоювань щодо подальшої долі криворізького рудника не повинно бути. Тим паче, що Кривий Ріг, як, власне, і Дніпропетровщина, виявилось, новому власнику «Сухої Балки» добре знайомий.

Новий імпульс для розвитку

За словами Олександра Ярославського, сюди він уперше потрапив ще 22 роки тому: «Ми працювали з усіма металургійними підприємствами, гірничо-збагачувальними комбінатами... Тож практично я приїхав додому, в місто, за яким скучив».

Говорячи про перспективу підприємства, його новий власник був доволі категоричний у її баченні, небагатослівно зауваживши: «Все буде на краще!» Щоправда, різких рухів із зрозумілих причин робити ніхто не збирається. Аби говорити про подальші конкретні кроки — потрібно спочатку вивчити ситуацію. На це піде кілька місяців. Така офіційна позиція нового власника. Тим паче, що нині «Суха Балка», за оцінками Олександра Ярославського, – доволі успішне підприємство, яке має стабільні ринки збуту. Тож поспіхом вирішувати ніхто нічого не стане.

- Ми докладемо всіх зусиль, аби «Суха Балка» розвивалася, забезпечуючи спадкоємність кращих традицій, - розповів Олександр Ярославський. - Різких рухів не буде, але, в той самий час, ми будемо впроваджувати свої новації, що відпрацювали у себе в DCH.

Оптимістичний у своїх прогнозах і новий генеральний директор рудника. Як виявилось, він майже наш земляк — родом з Вільногірська. Навчався у Дніпропетровську. Свого часу вивчав роботу «Кривбасзалізрудкому». Понад десять років відпрацював у групі, відповідаючи за видобувний напрям. Тож, вважайте, нове призначення - за фахом.

- Нині для «Сухої Балки» відкривається нова сторінка в історії, - розповів Віталій Баш. - Враховуючи досвід групи DCH по управлінню промисловими активами, ми впевнені, що наша команда зможе дати руднику новий імпульс для сталого розвитку. Це в наших силах. Тим паче, цьому сприяє й те, що руди Криворізького басейну висококонкурентні на світовому ринку. На додачу й колектив підприємства, вважаю, – одна з наших конкурентних переваг.

Соціальна взаємодія та відповідальність

Олександр Ярославський запевнив, що, безперечно, увага соціальним аспектам буде приділятися і він, особисто, – за діалог з трудовим колективом. Адже тільки таким чином можна знаходити вірні рішення. Однак, знов-таки, оголошувати конкретні цифри можна лише після детального ознайомлення з ситуацією на підприємстві, з його бюджетом та виробництвом. Отже, потрібен час.

Разом з тим, новим власником надалі підтримуватиметься й інша традиція рудника — бути соціально відповідальним виробництвом, співпрацювати з навчальними закладами у підготовці професійних кадрів для галузі.

За словами Олександра Ярославського, також продовжиться співпраця з містом у реалізації соціальних проектів. Власне, це вже усталена традиція для підприємств, що входять до DCH, – активно співпрацювати з громадами тих міст, де вони знаходяться. Адже, на переконання президента групи, «підприємства - це не лише прибуток, але й соціальна атмосфера, розвиток міста, в якому мешкають його працівники».

Реалізованих у такій співпраці з місцевими громадами проектів — дуже багато. Найбільш значущим з них відомий бізнесмен вважає підготовку до Євро-2012. Тоді група взяла на себе надзвичайно важке завдання — підготувати Харків до футбольного чемпіонату. І, як показав час, з ним справилась на відмінно. Можливо, тому, що й сам Ярославський не стороння для футболу людина? Він не лише колишній власник футбольного клубу «Металіст», але й, як відомо, щирий поціновувач цієї гри мільйонів. Тож є сподівання, що з приходом на «Суху Балку» нового власника з’явиться шанс на відродження й колишньої слави криворізької команди «Кривбас». Але це знов-таки тема не сьогоднішнього дня, коли новий власник робить тільки перші кроки на підприємстві.

Для довідки

Пріоритетні напрями діяльності групи DCH — фінанси, промисловість, виробництво будівельних матеріалів, будівництво, девелопмент, готельний бізнес, спорт. Нині група знаходиться у процесі придбання чергового активу - страхової компанії «ІНГО Україна».

Фото Олександра Клюки

0 коментарів

Останні записи в блогах