Підготовка до зими: до нового опалювального сезону у Кривому Розі готують 98 котелень та замінять 16,4 км теплових мереж

16.07.2020, Комуналка
Друкувати

Кривий Ріг одним з перших в Україні розпочав підготовку міського господарства до початку осінньо-зимового періоду. Координує роботу створений  ще у січні розпорядженням мера Юрія Вілкула міський штаб. Завдання міського голови: до кінця серпня школи, дитячі садки, медичні заклади мають отримати паспорти готовності, 98 котелень –  технічно повинні бути готові до запуску. Зараз там, де найбільше потрібно, повним ходом  тривають роботи із заміни  старих зношених мереж теплопостачання. Натомість, встановлюють сучасні ізольовані труби.

У Центрально-Міському районі реалізується проєкт з реконструкції мереж теплопостачання від котельні «Військове містечко №35». Комунальним підприємством «Криворіжтепломережа» придбано необхідні матеріали і зараз виконуються роботи із заміни 5,1 км труб на попередньо ізольовані металеві та гнучкі труби.

Міський голова Юрій Вілкул підкреслив: «Ми комплексно та послідовно  займаємося  надзвичайно важливим  питанням для міста та  мешканців: модернізуємо міську мережу теплопостачання. Мережі  зношені, а крім того, враховуючи специфіку Кривого Рогу, трубопроводи  - великої протяжності і ми поступово будемо переходити на економні блочні котельні. Паралельно замінюємо старі труби на сучасні там, де найбільше потрібно».        

«Криворіжтепломережа» реконструює мережі теплопостачання від котельні «Військове містечко №35», які були введені в експлуатацію в 1957 році. Мережі експлуатувалися більше 60 років. З часом зросли втрати через зношеність труб та теплоізоляцію.  «Реконструкція дозволить підвищити енергоефективність і зменшити капітальні вкладення в заміну та ремонти теплоенергетичного обладнання», - зазначив Сергій Мітін, директор  КП «Криворіжтепломережа».

З метою повного завершення модернізації джерела теплопостачання в цілому,  було прийнято рішення  виконати реконструкцію  теплових мереж з заміною існуючих магістральних трубопроводів Ø 250 – 200 мм на сталеві попередньо ізольовані  труби.

«Такі трубопроводи стійкі до вологості і мають коефіцієнт теплопровідності нижче, ніж трубопроводи в тепловій ізоляції з мінеральної вати, і довготривалий термін експлуатації. Прокладаємо їх підземно в непрохідних лотках. Також, для заміни внутрішньоквартальних трубопроводів (Ø 57- Ø159)  передбачено застосування труб гнучких попередньо ізольованих, які не чутливі до впливу внутрішньої та зовнішньої корозії», - сказав Сергій Мітін.

Економія палива від виконаної реконструкції теплових мереж  складе 106,31 тонн умовного палива, на загальну суму – 635 тис грн на рік. Економічний ефект від впровадження заходу – 1557,28  тис. грн.

До роботи в опалювальному сезоні 2020 – 2021 років підприємство «Криворіжтепломережа» вже підготувало 37 котелень (49%), провело гідравлічні випробування 123,2 км теплових мереж (36%). На 63 котельнях виконано гідравлічні випробування 196 котлів. Зараз  виконуються  роботи  по ремонту котла ПТВМ-50 № 2  котельні «Гігант» та ремонту котла ПТВМ-50 № 5 котельні «Тернівська». Виконано ремонт котла ПТВМ-100 № 1 котельні «КМК».

З початку року замінено 6,0 км трубопроводів теплових мереж при плані на 2020 рік – 8,0 км. У підготовчий період виконується заміна тільки тих ділянок теплових мереж, які не витримали гідравлічних випробувань. З початку року відновлено ізоляцію на 5,5 км теплових мереж (55%) при плані 10 км.

0 коментарів

Останні записи в блогах