Підприємства Дніпропетровщини відзвітували про екологічні заходи на 2018 рік

11.06.2018, Події
Друкувати

Дніпропетровщина – найбільш промислово навантажений регіон, а рівень забруднення навколишнього середовища - один із найвищих в Україні. Саме тому проблема екології є надзвичайно актуальною і пріоритетною для обласної ради.

Уже два роки на території області діє екологічна програма, виконавцями якої визначені основні 25 підприємств-забруднювачів регіону. За рік кількість шкідливих викидів від них складає близько 700 тис. тонн.

До п’ятірки найголовніших забруднювачів входять : ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Придніпровська ТЕЦ», «Криворізька ТЕЦ», «Дніпродзержинський ДМК». Сьогодні усі вони зібрались на засіданні постійної комісії з питань екології та енергозбереження, аби відзвітувати про результати і плани стосовно зменшення навантаження на довкілля регіону.

Після детальних обговорень за результатами комісії було вирішено звернутися до Державної екологічної інспекції та Держспоживслужби з проханням перевірити підприємства-забруднювачі, які не дотримуються плану заходів екологічної стратегії. Ті підприємства, які жодним чином не поліпшують шкідливість від виробництва, мають бути перевірені ретельно.

Депутат обласної ради, голова комісії з питань екології та енергозбереження Анатолій Івахно зазначає: «Ми зібрали тут усіх відповідальних. Будемо заслуховувати їх звіти і, головне, ми хочемо почути про їх дії щодо екологічних заходів на цей рік. На жаль, законодавство не в повній мірі контролює екологічні збитки від підприємств, але наша обласна стратегія покликана виправити цю ситуацію».

Попри те, що органи місцевого самоврядування не мають достатньо повноважень, аби впливати на екологічну політику, зокрема, у питаннях притягнення до відповідальності порушників екологічних норм, загальна динаміка порівняно з 2016 роком - позитивна. Кількість шкідливих викидів в атмосферу зменшилась на 22%. Голова обласної ради Гліб Пригунов наголошує: «Вирішення екологічних проблем потребує стратегічного підходу та постійної роботи. Наша стратегія є масштабною та охоплює усі екологічні сфери Дніпропетровської області. Ми переконані, що попри усі перешкоди, зможемо реалізувати головне завдання – вивести Дніпропетровщину із зони ризику!».

Джерело: rudana.com.ua

0 коментарів

Останні записи в блогах