План урочистих заходів у районах Кривого Рогу з нагоди Дня Перемоги

07.05.2014, Події
Друкувати

Святі дні завжди були і залишатимуться ними, передовсім — 9 Травня, день пам’яті захисників, які не шкодували власного життя, аби рідну землю не топтав ворожий чобіт. А тому й цьогоріч, як завжди, до Дня Перемоги в нашому місті відбуватимуться численні заходи із вшанування ветеранів та їхніх бойових побратимів, які полягли на полях боїв.

День Перемоги поруч «Перемоги»

Загальноміські святкові заходи традиційно почнуться напередодні, 8 травня, поруч монумента «Перемога». О 14 годині розпочнеться урочисте покладення квітів до Стели Героїв, самого монумента, а під звуки військового салюту - ритуальне запалення факелів з проходженням святкового параду, після чого кожен охочий зможе запалити свою свічку у Пам’ятній дзвіниці на честь загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної. Потім у міському театрі імені Т. Г. Шевченка пройде міське урочисте зібрання з нагоди свята.

По районах на 9 Травня також заплановано проведення численних заходів.

Тернівський район

Урочисті заходи розпочнуться о 10.00 одразу в кількох місцях: на вул. Івана Сірка, на житломасиві Веселі Терни, поруч стели «На лінії вогню», біля пам’ятного знака партизанам-підпільникам та пам’ятного знака «Поле Пшенічного», де відбудуться мітинги та покладання квітів до братських могил і пам’ятних знаків. Об 11.00 мітинг та покладання квітів, солдатський обід для ветеранів та святковий концерт розпочнуться у меморіальному комплексі «Могила-Баба». Впродовж усього дня поруч палаців культури проходитимуть святкові концерти та масові гуляння.

Жовтневий район

Розпочне свято о 8.30 мітинг «Спинися, друже, і схилися низько перед чолом високим обеліска», який проходитиме поруч ПК ПАТ «Кривбасзалізрудком» на площі біля шахти «Родина», після чого о 9.00 на майдані поруч ПК «Овація» відбудеться театралізований мітинг «Не спешите уйти, ветераны» з ходою визволителів, трудових колективів, воїнів підшефної частини, курсантів Клубу юних моряків, курсантів Криворізького факультету ДДУВС до братської могили в районному парку імені 50-річчя Радянської України, де пройдуть реквієм та покладання квітів. Також у парку працюватиме польова кухня, проходитимуть концертна програма, змагання з настільного та великого тенісу, шахів, шашок, дартсу тощо.

Саксаганський район

Свято розпочнеться о 9.00 театралізованим мітингом-реквіємом «Хвала і слава переможцям!» у пам'ятника 118 працівникам рудоуправління імені Кірова, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни. Дійство продовжиться в парку імені Артема концертом творчих колективів «Ми вашу славу возвеличимо в віках!» та виступами хору «Ветеран» «Знамена Перемоги несуть ветерани». Впродовж усього травня проходитимуть кіноуроки пам’яті «Поклонимся великим тем годам!», акції милосердя «Пам’ять серця» та «Ветеран живе поруч» тощо.

Довгинцівський район

З 9.00 у Парку залізничників триватимуть районний мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів до братської могили загиблих воїнів, а напередодні пройдуть соціальні акції учнівських волонтерських загонів у рамках акції «Ветеранське подвір’я», надавалась адресна допомога ветеранам та учасникам Великої Вітчизняної війни, а в рамках акції «Обеліск» проводились впорядкування монументів, пам’ятників, братських могил загиблих воїнів та благоустрій території навколо них. Також пройшли тематичні засідання героїко-патріотичних клубів, вечори спогадів, зустрічі поколінь «День пам’яті», тривали трамвайно-тролейбусні екскурсії «Шляхами подвигу і слави».

Дзержинський район

З 9.30 розпочнеться урочиста хода до меморіалу Вічної Слави за участю ветеранів війни, представників трудових колективів, учнівської та студентської молоді, мешканців району, які пройдуть по пр. Металургів та вул. Постишева до скверу 60-річчя Перемоги, де відбудеться мітинг. У цьому сквері, а також у парку імені Богдана Хмельницького пройдуть святкові концертні програми. У цей же день відбудеться урочистий прийом ветеранів війни головою районної у місті ради.

Центрально-Міський район

З 9-ї ранку на пр. Карла Маркса розпочнуться святковий парад за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, керівників підприємств, організацій та установ району, депутатів місцевих рад, презентація різних видів військ за участю молоді району, а також театралізоване дійство та покладання квітів до меморіалу танкістам-визволителям. На братській могилі «Вічний вогонь» пройде мітинг-реквієм «Пам’ять завжди житиме», а з 11.00 у парку імені Газети «Правда» проходитиме святкова програма для учасників бойових дій «За Перемогу!», а також численні спортивні заходи.

Інгулецький район

Як завжди, урочиста хода по проспекту Південному розпочнеться на світанку — о 4.00, вона завершиться біля братської могили радянських воїнів у парку імені І. Савицького, де відбудеться урочистий мітинг «Війни священні сторінки навічно в пам’яті людській». Далі в парку проводитимуться концертні заходи і спортивні змагання з пляжного волейболу та футболу, виступи борців вільного стилю дзюдо та тхеквондо, «Богатирські розваги» тощо.

Допомога визволителям

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.04.2014 р. №102 визначено розміри виплати разової грошової допомоги до 9 Травня. Про це повідомляє управління праці та соціального захисту населення виконкому міської ради. Грошова допомога ветеранам встановлена у таких розмірах:

- інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

інвалідам I групи – 2575 гривень;

інвалідам II групи – 2250 гривень;

інвалідам III групи – 2020 гривень;

- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 795 гривень;

- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 2575 гривень;

- членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 400 гривень;

- учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога – 145 гривень.

Допомогу ветерани війни отримають через поштові відділення зв’язку або банки на особові рахунки за місцем отримання пенсії; особи, які не є пенсіонерами, – за місцем їх проживання. При потребі більш детальну інформацію про розміри допомоги відповідно до свого статусу ветерани війни можуть отримати в управліннях праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад за місцем проживання.

 

0 коментарів

Останні записи в блогах