Початок та стабільне проходження опалювального сезону напряму залежатиме від сплати боргів мешканців за спожите тепло

23.08.2019, Комуналка
Друкувати

Станом на 1 серпня загальна заборгованість за спожиті енергоносії підприємств тепло-водопостачання і водовідведення міста складає понад 6 млрд. грн.

Комунальне підприємство «Криворіжтепломережа» ліміти на газ отримало і на 100 % котельні до опалювального сезону підготувало. Але вчасна підготовка тепло генеруючих підприємств, не дає гарантій на вдалий початок опалювального сезону 2019-2020. Причина цьому -рекордні борги за спожите тепло.

«Найбільш проблемним є стан розрахунків населення перед теплопостачальними підприємствами. За опалювальний період 2018-2019 заборгованість зросла майже на 456 млн. грн., або на 83,2% і станом на 1 травня перевищила 1 млрд. грн. По завершенню опалювального сезону борг знизився лише на 172 млн.грн., або на 37,7% від накопиченого у між опалювальний період. На сьогодні загальна заборгованість криворіжців перед тепловиками становить більше 800 млн.грн. При цьому всі підприємства і організації, які фінансуються з міського бюджету, боргів за тепло не мають»,-зазначив директор департаменту розвитку інфраструктури міста Іван Карий.

Що стосується підготовки до опалювального сезону державного підприємства «Криворіжтеплоцентраль», підпорядкованої Фонду держмайна то, за інформацією підприємства, у них 90% готовність. На разі, міська влада, спільно з керівництвом Теплоцентралі і представниками Фонду держмайна, ведуть переговори з НАК «Нафтогаз» для отримання номінації на газ Криворізькою теплоцентраллю.

«Надання криворізьким тепловикам номінацій на газ не врятують ситуацію в разі, якщо мешканці Кривого Рогу не сплатять борги. Необхідно терміново погасити заборгованість перед підприємствами - виробниками теплової енергії! Кожному мешканцю міста необхідно серйозно підійти до питання оплати комунальних платежів, адже це - єдина гарантія вчасного та якісного початку опалювального сезону», - зазначив Карий.

0 коментарів

Останні записи в блогах