Податок на нерухомість для фізичних осіб максимально полегшено

28.01.2015, Економіка
Друкувати

У числі податків та зборів, що повинні допомогти з нового року наповнювати місцеву скарбницю, саме податок на нерухомість викликає найбільше запитань. І це цілком зрозуміло. Адже він стосується не лише суб’єктів господарювання, але й практично кожної криворізької родини.

Тож і обговорюється це питання не один день. До відпрацювання пропозицій по встановленню ставок податку, що повинні ввійти до відповідного рішення міської ради, залучені представники органів місцевого самоврядування, контролюючих структур та громадськості. Розглянуто питання і на засіданні постійної комісії з питань планування бюджету та економіки.

В усіх випадках учасники підготовчого етапу були єдині в одному: його навантаження для фізичних осіб повинно бути максимально полегшено. Зокрема, за рахунок збільшення мінімуму площі, що не оподатковується, — до рівня минулого року. Та й сама ставка не повинна бути максимальною. Що стосується юридичних осіб, то нині надзвичайно гостро стоїть питання створення відповідного реєстру платників. Адже тепер мова йде не лише про житлову нерухомість, але й нежитлову, бази даних котрої не існує. Тож, на засіданнях робочої групи зійшлися на думці: доцільніше нині встановити єдину уніфіковану ставку. Рівень — не максимальний. І вже в подальшому, після створення бази даних, розглянути доцільність та можливі градації категорій платників цього податку.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах