Покрівля коштує грошей

12.06.2014, Комуналка
Друкувати

- Над моєю квартирою дуже сильно протікає покрівля, - жаліється Тетяна з вул. Електричної, 7.

- Дійшло до того, що власним коштом ставила спеціальні стічні «коньки», аби менше заливало. Та допомогло це мало, тому ще торік зверталася до нашого управителя з проханням відремонтувати покрівлю, щоб на голову не капало. Звідти прийшли, обдивились і склали кошторис на виконання робіт аж на сім з чимсь тисяч гривень. Це звідки вони такі ціни взяли, чи просто хочуть нажитись на нашій біді?

Важко з вами не погодитись, що коли у власній домівці затікає за комір — то це дійсно біда, подолати яку потрібно невідкладно. Одначе не варто забувати і той доконаний факт, що все коштує своїх грошей, у тому числі й ремонт покрівлі на даху. Проглянувши декілька оголошень ремонтних фірм, які спеціалізуються саме на покрівлі, можемо сказати, що ціни на їхні послуги пропонуються дуже різні, залежно від використовуваних для робіт матеріалів, залученої для цього техніки і людей, схилів на дахах тощо. Ціна на один квадратний метр покрівлі коливається від 120 до 500 і навіть більше гривень.

У цьому випадку йдеться про, як ви сказали, сім з чимсь тисяч, тому, скажімо, про 7200 грн. Навіть коли взяти найменшу з винайдених вартостей, то шляхом найпростішої арифметичної дії доходимо висновку, що йдеться всього тільки про (7200/120) 60 м2 покрівлі, або про шматок усього 10х6 метрів, який навіть один під’їзд будинку навряд чи накриє.

Але що дорого — те дорого, нема де правди діти. Тільки нехай це вас не надто засмучує, адже покрівля, як будь-які інші елементи інженерного обладнання будинку, є співвласністю всіх господарів помешкань у ньому. Тому вартість ремонтних робіт на покрівлі буде розподілена в оплаті за утримання будинку та прибудинкової території всім власникам квартир, пропорційно до їхньої площі оселі.

Бесідував Едуард Білик, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах