Політична стабільність регіону – запорука економічного розвитку

12.05.2014, Економіка
Друкувати

Кінець 2013 і, напевно, весь 2014 рік стануть для України знаковими – українці отримали останній шанс змінити долю країни на краще. Свідомість народу відродилася, і українці опинилися сьогодні вже в іншій країні, яку потрібно відроджувати та докладати титанічних зусиль, щоб крок за кроком піднімати державу з руїни.

І це можна було б зробити, якби не зовнішня агресія. Ворог уже був напоготові – Крим, Донеччина, Луганщина… Здавалося, куди далі? І знову трагедія – десятки загиблих в Одесі. Крок за кроком потужні промислові регіони з утратою стабільності втрачають і свою економічну, промислову міць, люди залишаються без роботи, без заробітних плат, без коштів. Як зарадити занепаду? Наразі є тільки один секрет – домогтися політичної стабільності.

Саме цим важливим та дієвим правилом керуються на Дніпропетровщині: політична стабільність у регіоні – запорука економічного розвитку. З перших днів обласна влада Дніпропетровщини встановила нові правила чесної гри: укладено меморандум, а також підписано мирову угоду з різними політичними силами про збереження стабільності в регіоні, створено батальйон спецпризначення «Дніпро» для попередження тероризму і сепаратизму, на території області на кордоні зі східними сусідами встановлюються блок-пости.

І ці заходи вже демонструють свої результати – в Дніпропетровській області політична ситуація стабільна, а це дозволяє поступово, проте ефективно, відновлювати економічні показники.

Промислові показники Дніпропетровщини – стабілізовані та нарощуються

Завдяки стабільній політичній ситуації, яка збережена в регіоні, Дніпропетровщина зміцнила лідерські позиції регіону в промисловій галузі України. За 3 місяці 2014 року Дніпропетровщина реалізувала промислової продукції майже на 50 млрд. грн., що відповідає аналогічним показникам минулого року.

Як і раніше, базис промислового виробництва – гірничо-металургійний комплекс. Наразі частка ГМК у загальному обсязі промислового виробництва складає 63,6% (всеукраїнський показник – 34,9%), що на 2,1% перевищує показники двох місяців 2014 року. Зросли показники видобутку, металургійного та коксохімічного виробництва.

Нарешті вдалося стабілізувати обсяги машинобудівного виробництва, що на сьогодні становить 3,1% у загальному обсязі. Проблеми, які поки що стримують розвиток цієї галузі, пов’язані з пошуком нових ринків збуту. Наразі машинобудівні підприємства регіону проводять низку переговорів з європейськими замовниками. Тому підйом машинобудування очікується вже в найближчі кілька місяців.

Мир та порядок в області створює умови для промислової стабільності, а також передумови для майбутнього розвитку. Так, уже за 3 місяці 2014 року Дніпропетровщина не лише зберегла лідерські позиції в промисловому виробництві, а й зміцнила свої позиції в Україні. Зокрема, доля обсягу промислового виробництва Дніпропетровщини в загальноукраїнських показниках за три місяці складає 18,4%, що на 0,7% перевищує показники двох місяців. Це найвищий показник в Україні.

Останні два місяці Дніпропетровщина демонструє стрімкий відрив показників обсягів промислового виробництва порівняно з іншими промисловими регіонами. Зокрема, з Донецькою областю, з якою наш регіон завжди йшов майже на одному рівні. Нестабільність політичної ситуації в Донецькому регіоні зумовила значний спад обсягів промислового виробництва. За 3 місяці цього року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року Донеччина зменшила свої показники на 6,5 млрд. грн., що складає 12,4%. Дніпропетровщина ж за результатами трьох місяців 2014 року вперше за історію незалежності України перегнала Донеччину в обсягах промислового виробництва на 4 млрд. грн. Як коментують ситуацію експерти, якщо Донецькій та Луганській областям найближчим часом не вдасться стабілізувати політичну ситуацію, то Донбас на довгі роки втратить звання потужного промислового регіону. Відновити промислову міць уже через кілька місяців буде дуже складно, тим паче в умовах всесвітньої жорсткої промислової конкуренції.

Політична стабільність – добробут громад

Політична стабільність, вихід з кризи та нарощення обсягів промислового виробництва, стабільна робота всіх підприємств та установ дозволили Дніпропетровщині демонструвати на відповідному рівні й фінансові показники. Так, за 4 місяці 2014 року до місцевих бюджетів області акумульовано 2,8 млрд. грн. доходів. Цей показник на 43,5 млн. грн. (1,6%) перевищує план. А це означає, що економіка регіону розвивається, стабільно працюють підприємства, а люди отримують зарплати.

Стабільно надходять кошти й до обласного бюджету. Так, за 4 місяці 2014 року доходи обласного бюджету склали понад 1 млрд. грн., що на 2,5 млн. грн. (0,2%) перевищує план. Експерти наголошують, що Дніпропетровщина демонструє стабільну політичну ситуацію, націленість громадян на мирну працю, всупереч усім провокаціям ззовні. Це дозволяє регіону не лише стримати спад економічних показників, а й поступово їх нарощувати, що позитивно впливає на подальший розвиток регіону.

Ніна Скірденко

 

0 коментарів

Останні записи в блогах