Польська поезія для криворізьких сердець

07.08.2013, Культура
Друкувати

Фестиваль польської поезії, що відбувся з нагоди 5-ї річниці Спілки поляків Кривого Рогу «Ойчизна», подарував криворіжцям чудову можливість стати на крок ближче до польської культури.

Організаторами заходу стали громадська організація «Ойчизна», яка підтримує культурний та суспільний зв'язок між Україною, зокрема нашим містом, та Польщею, а також Криворізький філософський клуб «Культура мислення».

Увазі аудиторії була представлена поезія видатних польських авторів, яку відібрав Олексій Казаков – віце-президент організації «Ойчизна», один з кращих знавців польської мови в нашому місті.

Так, у  рамках фестивалю прозвучали твори таких класиків польської поезії, як Марія Конопницька, Чеслав Мілош, Юліан Тувім, Ян Твардовський та ін. Найбільший захват публіки викликали вірші Адама Міцкевича, які свого часу стали могутнім каталізатором утвердження національної самосвідомості польського народу і водночас – найяскравішим її мистецьким виразом. Його роль для польської літератури можна порівняти з роллю Шевченка для літератури української та Пушкіна – для російської.

На фестивалі польська поезія прозвучала не лише в оригіналі, а й у перекладі. Композитор, письменник, кандидат філософських наук і засновник клубу «Культура мислення» Андрій Комісаренко зачитав вірші польських класиків у перекладі українською та російською мовами, а також познайомив аудиторію з афоризмами видатних польських діячів культури. Окрім насолоди витонченою польською поезією, гості фестивалю отримали можливість взяти участь у вікторині на знання польської культури та польських міст.

«Подібні заходи є культурним містком між Україною та Польщею», – зауважив Олексій Казаков. А наостанок відзначив, що це не останній фестиваль, який планує провести «Ойчизна» цього року. Вже в листопаді криворіжці отримають можливість відвідати захід, присвячений 95-й річниці незалежності Республіки Польща.

Анна Спірідонова

0 коментарів

Останні записи в блогах