Порядок у Кривому Розі нині тримається на місцевому самоврядуванні

03.06.2014, Економіка
Друкувати

Минулого тижня відбулося пленарне засідання сесії міської ради. Його провів міський голова Юрій Вілкул.

На початку зібрання голова міської виборчої комісії Павло Гивель оголосив про кадрові зміни у складі міської ради: замість Ірини Ларіною, яка склала з себе депутатські повноваження, фракцію Комуністичної партії України в раді поповнив Валентин Іноземцев.

Загалом на сесію було винесено 49 питань. З усіх ухвалено відповідні рішення. Левова частка з розглянутого депутатами стосувалася врегулювання земельних відносин. Крім того, було затверджено звіт про виконання бюджету за перший квартал 2014-го, внесено зміни до міського кошторису на поточний рік, обмежено проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів містом у літню спеку тощо.

Відзнаки кращим

Нинішнє пленарне засідання відбувалося напередодні відзначення одного з найбільших криворізьких свят - дня народження міста. Цього року ситуація в країні змусила відмовитися від масштабних загальноміських урочистостей. Втім, не від вшанування тих городян, які своєю сумлінною працею зміцнювали авторитет рідного міста, мають активну громадську позицію.

Зокрема, когорта Почесних громадян Кривого Рогу поповнилася ще однією достойною в усіх відношеннях людиною: це найвище звання отримав Олександр Бєльський. Завдячуючи саме йому, в Кривому Розі з’явився театр «Академія руху». За 20 років існування він здобув визнання далеко за межами рідного міста. Чимало постановок у театрі здійснено за сценаріями цієї талановитої людини - Олександра Бєльського.

Немало сил присвятили збереженню та збагаченню історії рідного міста й двоє інших непересічних криворіжців - заступник директора з наукової роботи комунального закладу культури «Міський історико-краєзнавчий музей», заслужений працівник культури України Олександр Мельник та член Національної спілки краєзнавців України Ігор Рукавіцин. Одна з нещодавніх їхніх робіт – книга «Криворожье: в пламени войны (1941-1944)», літопис героїчного минулого рідного краю. Олександр Мельник та Ігор Рукавіцин отримали відзнаку міського голови – годинники з іменним написом міського голови.

Велика група криворіжців була відзначена державними, обласними та міськими нагородами. Зокрема, нагрудного знака «За заслуги перед містом» ІІ ступеня удостоєний головний лікар комунального закладу «Криворізька міська лікарня №16» Дніпропетровської обласної ради», депутат Криворізької міської ради Ігор Криштопа, «За заслуги перед містом» 3 ступеня - відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України, депутат Криворізької міської ради Ярослав Жилкін, депутат Криворізької міської ради Костянтин Караманіц, завідувач відділу «Хорове диригування» музичного училища Тетяна Мєсропова, голова профспілкового комітету металургів та гірників ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» Наталія Шамрицька.

Кошти на дороги

Під час традиційної прес-конференції міський голова приділив чимало уваги ситуації, що склалася в міському господарстві.

За словами Юрія Вілкула, бюджет виконується, всі видатки фінансово забезпечені. Втім, ситуація, що склалася з проходженням платежів через Державне казначейство, та обмеження, передбачені урядовими документами, гальмують виконання багатьох нагальних програм. Відтак, зокрема, місто змушене поки відмовитися від створення комбінату «Здорове харчування».

Не краща ситуація з ремонтами доріг: поки що навіть не робили ямкового ремонту, не кажучи про капітальне оновлення дорожнього покриття. Однак, як запевнив міський голова, вихід знайдено в співпраці з промисловими підприємствами. На додачу до Метінвесту та «Кривбасзалізрудкому», незабаром договір про соціальне співробітництво повинні підписати з металургами. Йдуть перемовини з Південним ГЗК та «Сухою Балкою». Ремонтуватимуть дороги і в будні, і в вихідні, аби надолужити втрачений час.

Чотири зміни замість трьох

Не менше уваги приділятиметься й літньому оздоровленню маленьких криворіжців.

Як зазначив міський голова, працюватимуть пришкільні оздоровчі табори. Приймуть дітей на відпочинок та оздоровлення також усі три комунальні табори - «Корчагінець», «Сонячний» та «Слава». Більше того, розглядається можливість замість трьох змін у них провести чотири. Остання відбудеться на початку вересня, коли разом з дітьми в таборах нададуть можливість побувати батькам.

Тотальне перезавантаження поки не доцільне

Конституційна реформа, децентралізація влади — такими повинні бути подальші кроки в країні. Відповідні пропозиції Асоціація міст України вже підготувала та передала на державний рівень, відзначив міський голова, який водночас є керівником Асоціації.

А от після виборів Президента України про тотальне перезавантаження складу рад — від Верховної до місцевих – говорити зарано. На думку міського голови, відносний порядок в Україні зараз тримається тільки на місцевому самоврядуванні. Якщо його ввести в такий самий хаос, як і державне управління, хаос почнеться в усій країні. Перед тим, як обирати нові місцеві ради та керівників органів місцевого самоврядування, потрібно внести зміни в Конституцію, провести децентралізацію влади. Після чого вже можна буде переходити до її «перезавантаження» на місцях.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник".

 

0 коментарів

Останні записи в блогах