Пожежна безпека в Кривому Розі

Друкувати

Спекотні дні разом з тополиним пухом значно посилили пожежонебезпечну ситуацію, бо від кинутого недопалка чи бодай від одного сірника може виникнути справжня пожежа.

- І такі випадки останнім часом фіксуються все частіше, - розповідає провідний фахівець по роботі зі ЗМІ 3-го ДПРЗ, капітан Служби цивільного захисту України Світлана Чередниченко. – Буквально днями від підпаленого пуху спочатку спалахнула суха трава, а потім полум’я перекинулось і на дерево, яке врятувати не вдалося. В іншому випадку аналогічно спочатку загорівся пух, а потім і купа заготовлених дров, ще б кілька хвилин – і спалахнули б сусідні будівлі, коли б вчасно не загасили осередок займання. А ось у Сакгасанському районі необережне поводження з вогнем спричинило значні матеріалі збитки. Там у гаражах спалювали сміття, а за мить полум’я вже підхопило й автівку, що стояла неподалік, внаслідок чого був спричинений значний матеріальний збиток автовласнику. Відтак, не варто розважатись, підпалюючи непотріб, пух, суху траву абощо, щоб це не призвело до непоправних наслідків.

Користуючись нагодою, хочу нагадати й про заборону розводити багаття в лісах чи лісосмугах, спричинену нинішньою спекотною погодою. Зрозуміло, що люди хочуть побути на природі, посидіти в затінку дерев і засмажити картоплю або зробити шашлик. Для цього лісівники приготували спеціальні місця, де безпечно палити багаття. В усіх інших місцях відкритий вогонь суворо заборонений, а за порушення цієї заборони винуватці притягуються до адміністративної, а в окремих випадках, залежно від наслідків, й до кримінальної відповідальності.

Закликаю прислухатись до цих настанов, тим самим ви збережете цілими і природу, і власні гаманці.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

Фото Павла Лінського

 

0 коментарів

Останні записи в блогах