Працівникам Криворізького УТОСу заборгували 950 тисяч гривень

11.04.2014, Економіка
Друкувати

Минулої п’ятниці працівники Криворізького учбово-виробничого підприємства УТОС проводили мирну протестну акцію з приводу несвоєчасного відшкодування податку на додану вартість.

А це 950 тисяч гривень, і така сума склалася за декілька періодів. Відшкодування ПДВ для трудівників УТОСу відбувається десь через два місяці після того, коли вони закуповують необхідні матеріали, сплачують податок на додану вартість. Зараз цей процес порушено, що й викликало одногодинну акцію протесту.

– Невідшкодування тягне за собою заборгованість із виплати зарплати, неможливість перерахування до прибуткового податку та інших платежів, - занепокоєний директор цього підприємства Станіслав Порадовський. – Це вимивання обігових коштів і неможливість підприємства виконувати свої соціальні програми. В результаті цього підприємство перейшло на скорочений робочий місяць – наші суміжники і апарат управління працюють лише 10 днів щомісяця. Ситуація дуже серйозна, бо в нас трудяться інваліди зору, їхні сім’ї, династії, здорові люди. Коли, приміром, працює в сім’ї чоловік і жінка та ще без пенсії, то затримка зарплати призводить до фінансових проблем. А скорочення робочого часу – до зниження зарплати. У зв’язку з політичною ситуацією в державі скоротилися як замовлення, так і постачання матеріалів для виробництва. Ми неодноразово звертались до в.о. Президента України, в.о. голови Кабміну, парламенту, Міністерства доходів і зборів, в інші державні інстанції. Та лише отримали один офіційний лист від Міністерства фінансів України, в якому надруковано, як нам треба оформлювати документи для права надання відшкодування ПДВ. Ми це знаємо і без цього. Іншими словами – це відписка. Наш колектив вимагає відшкодування для того, щоб підприємство могло нормально працювати. Так, звичайно, знаходимо різні варіанти, щоб виплачувати зарплату, і це робимо. Та це ті фінансові можливості, котрі нам надають підприємства Кривого Рогу, з якими співпрацюємо. Ми трудимось, щоб не створювати більшої напруги. Слід віддати нашому колективу належне за розуміння, підтримку апарату управління, за кредит довіри мені, як керівнику. І саме колектив доручає нам вирішення цього питання. Ми домовились, якщо у березні не буде відшкодування, то проведемо акцію. Сьогодні основна наша вимога така: забезпечити роботою підприємство УТОС. Це дасть можливість нам виконати всі фінансові зобов’язання й надалі розвиватись.

Як наголосив Станіслав Петрович, його підлеглі ніде не стоять з плакатами, не перекривають шляхи, вони зібрались в актовій залі свого підприємства для демократичних виступів. Нині, за словами керівника, на підприємстві трудяться 200 чоловік, із них 120 інвалідів. Основна продукція – це світлова техніка, світильники для зовнішнього освітлення: промислові та для складських приміщень, великих майданчиків, офісів… Є широкий асортимент – одних лише світильників понад 350 найменувань. Нині завершується сертифікація світлодіодного освітлення – прожектори з датчиками «Рух». Це нове покоління світильників і воно є в наявності. Інша апаратура - трансформатори різних потужностей, виробництво пінопласту, паперових пакетів для харчової продукції, проводиться заміна поліетиленових пакетів.

– Співпрацюємо з хлібозаводом, нашими гірничодобувними підприємствами, – продовжує С. Порадовський. – Ту підтримку, що маємо з боку міської влади, дай Боже, щоб була в усіх регіонах, де є такі підприємства. Наш набутий досвід, між іншим, треба передавати, бо співпрацюємо з усіма українськими підприємствами, експортуємо продукцію в Росію. Беремо участь в усіх торгах – це «Міськсвітло України», «Укрзалізниця». На жаль, сьогодні всі торги призупинені. У нашому місті теж нині складна ситуація: блоковані всі казначейські рахунки і зараз програму зовнішнього освітлення міста виконувати неможливо. У нас не беруть продукцію. Місто заробляє, надає бюджет, а повернення коштів немає. Сьогодні все блоковано до перевірок фінансових управлінь. Ніхто нічого не знає. Як депутат Центрально-Міської райради, постійно спілкуюсь із своїми колегами, зустрічаюсь з керівництвом міста, підприємств. Скажімо, «Криворіжелектромонтаж» торік практично з нами розрахувалось, хоча цьому підприємству бюджет заборгував близько 13 мільйонів гривень. Тому що не «пропустило» казначейство. Дякувати Богу, що ми живемо в Кривому Розі: нам завжди йдуть назустріч ті ж «Криворіжелектромережа», «Криворіжводоканал», «Криворіжелектромонтаж», гірничо-збагачувальні комбінати, наші народні депутати від Кривого Рогу, до яких я звертався.

    Варто додати, що весь апарат управління УТОСу (а це близько 10 чоловік) за березень поки що відмовились від зарплати. А весь колектив після цієї мирної акції прийняв відповідну резолюцію зі своїми вимогами.

    Віталій Ткачук, "Червоний гірник". Фото Андрія Трубіцина

     

    0 коментарів

    Останні записи в блогах