Про бюджет, сезонну торгівлю та соціальну підтримку

14.07.2014, Події
Друкувати

Майже три десятки питань, що стосуються життєдіяльності міста, вчора розглянули на засіданні виконкому міської ради. Провів його перший заступник міського голови Андрій Гальченко.

Перерозподіл ресурсів

Нинішня ситуація з бюджетом вимагає зважених підходів та використання наявних ресурсів на найбільш нагальних ділянках. Одним з рішень було погоджено внесення змін до показників міського бюджету на поточний рік. Як відзначила заступник начальника фінансового управління Алла Осіюк, їх провели в рамках передбачених обсягів доходів. Перерозподілені кошти підуть на здійснення капітального ремонту позашкільного закладу «Горицвіт», зміцнення медичної бази для лікування онкохворих людей, ремонт мереж зовнішнього освітлення, облаштування зупинок громадського транспорту тощо.

Утім, варто зазначити: навіть маючи грошові ресурси, місто все ще знаходиться в залежності від Держказначейства. І проблема вчасності проплат за вже виконані(!) роботи залишається надзвичайно гострою. Як наголосив заступник міського голови Григорій Вербицький, нині таким чином «зависли» в казначействі 18 мільйонів гривень за роботи з утримання міської інфраструктури, що були виконані цього року, та ще 24 мільйони гривень - за минулий рік. Це суттєво стримує роботу, зокрема, по благоустрою та ремонту міської інфраструктури.

Впорядкувати сезонну торгівлю

Літня пора — для когось час відпочинку, а для торговельників — можливість для розширення асортименту товарів. У першу чергу, за рахунок овочів та фруктів, на які так щедра українська земля. Тож і не дивно зустріти неподалік від власного будинку таких собі коробейників-торговців: вони обирають місця масового перебування населення. Людям це, на перший погляд, зручно, але чи безпечно? Адже й годі говорити про законність такого бізнесу. Та й санітарні умови, погодьтесь, бажають, м’яко кажучи, кращого.

- Як свідчить практика, робота правоохоронних органів, спільно з виконкомами райрад, дієвих результатів не дає, - розповіла начальник управління розвитку підприємництва міськвиконкому Ірина Рижкова. - Місця несанкціонованої торгівлі або тимчасово припиняють своє функціонування, або переміщуються з так званих «червоних» ліній у житлові мікрорайони.

На переведення таких точок сезонної торгівлі у відповідність до вимог чинного законодавства і спрямовано рішення, прийняте на липневому виконкомі. Тобто підняття їх з землі, легалізацію як організаторів такої торгівлі (зі сплатою податків), так і найманих ними працівників, і, звичайно, забезпечення належного рівня обслуговування та продовольчої безпеки споживачів.

Підтримка сімей військових, загиблих в АТО

Немалою мірою розглянуті на засіданні питання стосувалися соціальної підтримки городян. Зокрема, було прийнято рішення щодо надання матеріальної допомоги криворіжцям у зв’язку зі значними витратами на медичне лікування, тим, хто опинився у скрутному матеріальному становищі, та у зв’язку з похованням рідних. Таким чином, підтримали понад сотню криворіжців на загальну суму більше 250 тисяч гривень.

Крім того, затверджено порядок надання одноразової матеріальної допомоги та оплати з організації поховання сім’ям військовослужбовців, котрі загинули в ході проведення антитерористичної операції. Як уже повідомлялося раніше міським головою Юрієм Вілкулом, розмір такої допомоги від міста встановлено в сумі сто тисяч гривень.

З усіх розглянутих на засіданні питань ухвалено відповідні рішення.

Володимир Скіданов, "Червоний гірник". Фото Станіслава Лебединського

 

0 коментарів

Останні записи в блогах