Про героїв минулих літ…

13.02.2014, Соціум
Друкувати

Незабаром наше місто зустрічатиме 70 річницю визволення від фашистських загарбників.

Напередодні цієї важливої дати відбулося покладання квітів до пам’ятника воїнам 6-го окремого штурмового стрілецького батальйону (штрафбату), що на привокзальній площі станції «Кривий Ріг». На гранітній плиті – імена 150 загиблих офіцерів, які віддали життя, визволяючи наш рідний край.

Про винятковість пам’ятника розповів голова Криворізької міської організації ветеранів Микола Дабіжа:

– Цей пам’ятник – унікальний. Його споруджено в 2011 році, до 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни. Велика заслуга в цьому пошуковців, яких представляє Ярослав Жилкін, – завдяки їм віднайдено імена загиблих. Відкриваючи пам’ятник, Олександр Вілкул, на той час – голова Дніпропетровської облдержадміністрації, назвав цих людей героями, що вразило й зворушило їхніх рідних. Адже це прозвучало вперше.

Хвилиною мовчання було вшановано полеглих воїнів, а до братської могили покладено квіти.

Цього ж дня в КЗШ №15 відбулося міське урочисте зібрання «Реліквії війни в пам’ять нащадкам», у якому взяла участь історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро». Під час заходу навчальним закладам міста було передано безцінні скарби – артефакти часів війни. Разом з тим, було нагороджено заклади, кращі в питаннях патріотичного виховання молоді.

Заступник голови Криворізької  міської організації ветеранів Микола Мантуленко наголосив, що завдання молодого покоління – зберегти пам’ять про ті героїчні роки, продовжувати пошукову роботу й не допустити повторення лиха.

Присутні переглянули відеопрезентацію меморіального комплексу «Дзвін Перемоги», який розташується на кордоні України, Росії та Білорусі. Сам дзвін виготовлять із гільз та снарядів, знайдених пошуковцями трьох країн.

Передаючи музейні експонати, віце-президент громадської організації «Пошук-Дніпро» Ярослав Жилкін зазначив:

– Музейна робота – це не хобі, а важлива складова патріотичного виховання молоді. Ми  повинні завжди пам’ятати тих, хто віддав життя, захищаючи Батьківщину. Тих, завдяки кому маємо мирне небо над головою.

Ярослав Олександрович також нагадав, що лави пошуковців завжди готові прийняти добровольців, які прагнуть зробити внесок у збереження пам’яті про війну.

Дар’я Ворона, "Червоний гірник". Фото Дмитра Любченка

0 коментарів

Останні записи в блогах