Про туристичний Кривий Ріг почули навіть в Іспанії!

21.07.2014, Соціум
Друкувати

Про потенціал промислового туризму та найцікавіші об’єкти Кривого Рогу знають тепер навіть в Іспанії завдяки участі співробітниці КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Вікторії Пацюк у 5 Європейській конференції з індустріального туризму, що була проведена 17-20 червня 2014 року в містах Феррол та Ла-Корунья.

Лейтмотив заходу - «Ідентичність промисловості та культури».

Організатори конференції - підрозділи Європейської комісії з промисловості та туризму, Асамблея торгово-промислових палат і промисловості Франції, Торгово-промислова палата міста Толедо, керівництво регіону Галісія, муніципалітети міст Ла-Корунья та Феррол.

У заході взяли участь близько 150 осіб, здебільшого представники Іспанії, Франції, Італії. Досить численними були делегації Португалії, Польщі, Німеччини та Румунії. Пострадянський простір був представлений лише Україною.

Проведення даної конференції було поєднано з щорічним заходом «Перехрестя Європи», розробленим Європейською комісією у співпраці з Радою Європи та Європейським інститутом культурних маршрутів. На «Перехресті Європи» висвітлюються європейські місця та маршрути з метою консолідації різних культур, сприяння співробітництву, обміну, а також обізнаності щодо потенціалу нових туристичних видів.

На відкритті конференції з індустріального туризму виступили поважні гості Джин-Юн Ву (спеціальний радник з туризму та культури Всесвітньої туристичної організації), Браян Сімпсон (член Європейського парламенту і голова Комітету з транспорту) та Хосе Кабанес (представник Галісії).

У рамках заходу проведено 3 експертні панелі на теми: «Промисловий туризм на морі», «Промислова спадщина та туризм: погляд у майбутнє», «Туризм як двигун змін у промисловості».

Головна мета організації даної конференції - відновлення багатої європейської індустріальної спадщини, сприяння її захисту і збереженню, а також стимулювання сталого розвитку туризму з урахуванням місцевих традицій та особливостей.

У рамках заходу мали місце численні презентації та засідання робочих груп. Туристичний потенціал міста Кривого Рогу було представлено під час засідання робочої групи «Індустріальний туризм: планування та стійкість». Вікторія Пацюк виступила з доповіддю на тему «Індустріально-туристичні тренди міста Кривого Рогу», під час якої було продемонстровано туристичний потенціал нашого міста, його найцікавіші об’єкти, розкрито ключові напрями діяльності відділу промислового туризму та його здобутки, охарактеризовано плани на майбутнє щодо становлення індустріального туризму.

Під час конференції відбулися неформальні зустрічі з вченими різних університетів країн Європи (Італія, Польща, Румунія) та представниками міжнародних організацій («Європейський маршрут індустріальної спадщини», «Асоціація збереження індустріальної спадщини», «Міжнародний документаційний та науково-дослідний центр промислової спадщини для туризму», «Південний Схід Європи для нашого спільного майбутнього» тощо). Іноземні учасники були приємно здивовані рівнем розвитку промислового туризму в Кривому Розі, захоплено цікавилися його об’єктами та високо оцінили презентовану промопродукцію.

На фоні міст Іспанії, які практикують індустріальний туризм, Кривий Ріг має значно більше об’єктів для становлення даного туристичного напряму. Однак європейці серед індустріальних об’єктів України знають лише Чорнобильську АЕС, тому необхідно скоординувати роботу щодо залучення всіх ланок (міська влада – керівники промислових підприємств – науковці та краєзнавці – представники туристичної сфери) задля того, щоб створити гідний уваги іноземних відвідувачів туристичний продукт. Нині іноземні учасники форуму з цікавістю поставилися до досвіду організації промислового туризму нашого міста і висловлюють сподівання відвідати його та пізнати всі криворізькі індустріальні принади.

 

0 коментарів

Останні записи в блогах