Проект міста та Європейського інвестиційного банку: у Кривому Розі презентували 1 етап модернізації системи теплопостачання

22.10.2019, Події
Друкувати

У Кривому Розі, в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), відбулась презентація плану реалізації проекту «Модернізація системи тепло-постачання міста Кривого Рогу (І етап)». 


«Реалізація такого проекту забезпечить надійне теплопостачання важливих об'єктів соціальної інфраструктури міста: лікарень, шкіл, дитячих садків. Оптимізація та модернізація систем теплопостачання вкрай важлива, і ми можемо реалізувати це лише у співпраці з Європейським інвестиційним банком»,- зазначив міський голова Юрій Вілкул. 


Вже дев’ять років Кривий Ріг співпрацює з ЄІБ у напрямку впровадження проектів з модернізації системи теплопостачання міста. За цей час компанією Ramboll було розроблено техніко-економічне обґрунтування проекту «Модернізація системи теплопостачання міста (І етап)». З початку 2019 року місто активно співпрацює з технічними консультантами компанії EQO NIXUS в питаннях підготовки необхідної документації для укладання договорів. 
За дорученням міського голови у Кривому Розі створена група реалізації проекту (ГРП), яка відповідає за підготовку та реалізацію заходів на рівні проекту, координує діяльність з іншими установами, здійснює загальне управління проектом від імені реципієнта.


«За цей час проект зазнав досить суттєвих змін. Разом із консультантами ми провели великий обсяг робіт і виконали усі умови, які потрібні від міста для підписання угоди про передачу коштів кредиту. Також, підготували усі необхідні документи: екологічний та соціальний план управління; план з охорони навколишнього середовища, безпеки та здоров'я; план управління відходами; план залучення зацікавлених сторін; план закупівель; бюджет проекту та джерел фінансування, в тому числі робіт з технічного нагляду; план виведення з експлуатації труб та котельні ПАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг»,- зазначила заступник голови групи реалізації проекту Оксана Котунова.


Метою проекту є реконструкція та оптимізація системи теплопостачання шляхом установлення двох нових районних котельних та модернізації існуючої котельні "Гігант" з виведенням з експлуатації фізично та морально застарілої котельні з надлишковою потужністю й низькою енергоефективністю на території ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг"; ліквідації великої кількості магістральних трубопроводів, що мають високі втрати теплової енергії; часткової заміни теплових мереж; оптимізації системи управління та контролю теплопостачання. Крім того, за рахунок грантових коштів планується оснастити індивідуальними тепловими пунктами бюджетні заклади міста та окремі багатоповерхові житлові будинки.


Для 39% споживачів комунальної "Криворіжтепломережі" буде покращено якість надання послуги централізованого теплопостачання. Також впровадження даного проекту сприятиме економії газу до 35%, електроенергії на 22%, допоможе зменшити викиди СО2 на 34%, сприятиме впровадженню сучасних енергоефективних та енергозберігаючих технологій.

0 коментарів

Останні записи в блогах