Професійна кар’єра – в центрі уваги науковців і студентів

20.12.2013, Освіта
Друкувати

Днями у ДВНЗ «Криворізький національний університет» проведено масштабний захід – міжнародну студентську конференцію «Сучасні професійні моделі успішного фахівця», присвячену проблемам становлення випускників вищих навчальних закладів на ринку праці.

Пленарне засідання її відбулося в актовій залі головного корпусу КНУ. Участь у конференції взяли студенти багатьох вишів міста та України, науковці, практики. Організатором заходу виступила кафедра філософії та соціальних наук Криворізького національного університету.

Відкриваючи конференцію, голова її оргкомітету проректор Криворізького національного університету Микола Стрюк відзначив особливу актуальність проблеми реалізації успішної кар’єри випускниками вищих навчальних закладів. Він звернув увагу на необхідність підготовки молодих фахівців до планування та реалізації власної професійної траєкторії у складних умовах конкуренції на ринку праці. Завідувач кафедри філософії і соціальних наук КНУ професор Володимир Капіца розповів про здобутки студентської молоді у засвоєнні навичок реалізації успішної кар’єри в процесі вивчення дисципліни «Професійна кар’єра успішного фахівця», що викладається студентам випускних курсів усіх спеціальностей. Він повідомив, що викладачами кафедри вже видано монографію з даної проблематики, до речі, найпершу в Україні та за її межами, а за результатами конференції буде опубліковано ще й збірник наукових праць студентів.

Прикметно, що конференція проходила за участю активістів Союзу поляків Кривого Рогу «Ойчизна», який представляла його голова Галина Помазан. Вона привітала учасників від імені польської громади та посольства Республіки Польща в Україні, яке виявило зацікавленість в обміні досвідом вирішення проблем професійної адаптації молодих фахівців.

Цікавою та змістовною була доповідь на пленарному засіданні професора Криворізького педагогічного інституту Алли Лобанової. Знаний в Україні та за її межами науковець у галузі соціології презентувала змістовний аналіз професійного іміджу як складової професійної кар’єри.

На пленарному засіданні результати своїх наукових досліджень оприлюднили й студенти криворізьких вишів, які зробили перші свідомі спроби аналізу власних зусиль у реалізації успішного кар’єрного зростання. Бажаючих поділитись своїми науковими доробками було багато, а тому наукову дискусію було перенесено на засідання наукових секцій конференції, які відбулися цього ж дня.

Підбиваючи підсумки конференції, її організатори високо оцінили дослідницький потенціал студентської молоді та висловили надію, що наукові здобутки будуть реалізовані ними в практичній реалізації успішної професійної кар’єри.

Валерія Коротенко, Яна Мошкова, студентки спеціальності «Видавнича справа та редагування» Криворізького інституту Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій та управління

0 коментарів

Останні записи в блогах