Професор Борис Тодуров: «Завдяки грамотному керівництву та підтримці лікарів з боку мера Юрія Вілкула, за 5 років врятовано життя сотень криворіжців з серцевими хворобами»

24.07.2020, Медицина
Друкувати

У рамках ініційованої мером Юрієм Вілкулом безкоштовної для криворіжців програми «СТОП-інфаркт», у Кривому Розі за 5 років на базі дев’ятої лікарні створено міський кардіологічний центр, у якому пацієнти з серцево-судинними захворюваннями отримують якісну високоспеціалізовану допомогу.

Криворізькі кардіологи працюють у партнерстві з фахівцями Інституту серця. Київські лікарі приїздять до Кривого Рогу. На базі дев’ятої та восьмої лікарень вони проводять прийом пацієнтів. 24 липня разом зі своїми колегами місто з робочим візитом відвідав директор Інституту серця, професор Борис Тодуров. Разом з міським головою Юрієм Вілкулом вони побували у дев’ятій лікарні, де зараз завершується створення другого ангіографічного відділення.

«У Кривому Розі, завдяки грамотному керівництву, підтримці лікарів та розумінню з боку мера міста Юрія Вілкула важливості профілактики та надання своєчасної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом, за 5 років дії програми «СТОП-інфаркт» смертність від гострого інфаркту міокарда знизилася на 34%. Врятовано життя 715 пацієнтам, проведено понад 1000 ангіографічних досліджень», - зазначив директор Інституту серця, професор Борис Тодуров.

Мер Юрій Вілкул підкреслив: «Це - життєво важливий проєкт для криворіжців, і він буде обов’язково продовжений. Підкреслю, що для мешканців Кривого Рогу лікування у рамках програми – безкоштовне. Зараз проводиться монтаж ангіографічної системи «Allura Xper FD10», і на початку серпня нове ангіографічне відділення буде відкрито. Кошти на проведення будівельних робіт було виділено з міського бюджету».

Головний лікар лікарні №9 Олена Климович зазначила: «Ми вдячні Костянтину Павлову, який допоміг у вирішенні питання з отриманням обладнання для відділення ангіографії. Це було співфінансування державного та міського бюджету (50/50), проте у 2019 році отримання обладнання ледь не зірвалося, його хотіли перерозподілити в інше місто. Тоді Костянтин Юрійович мобілізував усі зусилля, як народний депутат він надсилав запити, порушував це питання на рівні МОЗ і домігся того, що обладнання до Кривого Рогу надійшло!»

Протягом декількох днів у місті працюватимуть дві бригади лікарів з київського Інституту серця. На базі восьмої лікарні вони проводитимуть прийом дітей, а в «дев’ятці» – дорослих.

«Перше завдання – відбір пацієнтів для складних реконструктивних операцій та операцій на серці і судинах. І друге завдання – консультування хворих із серйозними серцевими патологіями. Нікому не відмовляють, фахівці приймають не менше 60-80 пацієнтів. Дітей оперують безкоштовно в Києві в Інституті серця», - сказав начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко.

Мер міста Юрій Вілкул та директор Інституту серця Борис Тодуров досягли домовленості у 2021 році в рамках «СТОП-інфаркт» відкрити програму з лікування порушень серцевого ритму.

0 коментарів

Останні записи в блогах