Профілактичні огляди — найдієвіший метод діагностування онкопатологій

08.02.2018, Медицина
Друкувати

За даними комітету з профілактики рака ВООЗ, в 90% утворення пухлин пов'язано з впливом зовнішніх факторів і тільки в 10% - від генетичних факторів і вірусів.

Але особливу стурбованість медиків викликає поширення виявлення онкопатології на тій стадії, коли показано тільки симптоматичне лікування, тобто в ІV стадії раку або так званих «занедбаних випадках». «Для раннього діагностування та попередження онкозахворювань слід в обов’язковому порядку проходити щорічно медичні профогляди.

Смерті від раку можна уникнути, якщо вчасно діагностувати захворювання та так само вчасно звернутися за медичною допомогою. При цьому особлива роль відводиться виявлення та лікування так званих передракових захворювань. Наприклад, таке захворювання як фіброзно-кістозна мастопатія, якщо не лікувати, призводить до раку молочної залози. Або досить часто зустрічається міома матки, що теж призводить до онкологічних захворювань. Якщо проходити медичні профілактичні огляди регулярно, тоді це дозволить не стати жертвою не тільки онкозахворювань, а й інших захворювань, які відбирають у людей життя», - переконана в.о.завідуючої гінекологічним відділенням Криворізького онкодиспансеру Ольга Щука.

Тож життєвим гаслом кожної сучасної жінки має стати лишень одне слово — «СКРИНІНГ». Пам’ятайте: жодної чудодійної вакцини раку не існує. Врятувати може тільки профілактика — регулярні медичні профогляди, а також самообстеження, що не рідко є ключовим у визначенні недугу.

Світлана Нікітіна, «Червоний гірник»

0 коментарів

Останні записи в блогах