Промисловий туризм. Досвід Кривого Рогу вивчають на міжнародному форумі

13.09.2019, Події
Друкувати

У рамках проекту «Тиждень індустріальної культури» у Кривому Розі проходить міжнародний форум «Трансформація економіки індустріальних міст через розвиток туризму».

Кривий Ріг – єдине місто в Європі, де туристи мають змогу зануритись в атмосферу діючих промислових підприємств. І у 2013 році мер Юрій Вілкул виступив з ініціативою створення «Програми розвитку промислового туризму». Мета програми - створення сучасної туристичної інфраструктури, позиціонування Кривого Рогу як центру промислового туризму, популяризація його індустріальних об'єктів, створення додаткових робочих місць, і, найголовніше, поліпшення іміджу міста. Своїми успіхами криворіжці поділилися з учасниками форуму.

Участь в представницькому заході взяв мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, головний радник з питань врядування Проекту "Партнерство для розвитку міст" (ПРОМІС) Кейді Ворд, представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Асоціації "Національна туристична організація України", керівники промислових підприємств, а також провідні фахівці туристичної галузі з 15 міст України. Серед них Київ, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Бердянськ, Миргород та інші міста, що мають багаторічну туристичну історію та значний досвід формування й просування туристичних продуктів.

На відкритті форуму міський голова Юрій Вілкул підкреслив що, хоча Кривий Ріг на туристичній карті нашої держави був реальний представлений лише 6 років тому, проте вже має потужну позитивну динаміку розвитку. Щороку кількість туристів зростає на 30-50%.

«За два останні роки ми взяли участь у 4-х міжнародних виставках. Важливою подією минулого року стала презентація індустріального туризму Кривого Рогу на єдиному Національному стенді України у виставці в Шанхаї. Україну в Китаї представили Кривий Ріг, Київ, Одеса та Львів», - зазначив Ю.Вілкул.

А вже завтра у місті стартує грандіозний фестиваль «Ніч індустріальної культури». Це фестиваль, присвячений індустрії міста, аналогів якому немає в Україні.

У програмі фестивалю: пізнавально-розважальні заходи, виставки, майстер-класи, вікторини на індустріальну тематику.

Довідково:

Динаміка зростання екскурсантів в Кривому Розі за роками:

- 2014 рік - 7 500 ос.

- 2015 рік – 10 063 ос. (зростання 34,2%)

- 2016 рік – 25 848 ос. (зростання у 2,5 рази)

- 2017 рік – 35 244 ос. (зростання 36,3%)

- 2018 рік – 50 745 ос. (зростання 44%)

- І півріччя 2019 року – 34 961 ос. (порівняно до І півріччя 2018 року зростання на 36,3%).

0 коментарів

Останні записи в блогах