Путівка для дитини за доступною ціною

11.12.2014, Соціум
Друкувати

Хто переймається здоров’ям своєї дитини, той завжди шукає можливість її оздоровити.

- Як у минулі роки, так і зараз путівки до дитячих оздоровчих таборів залишаються доступними саме завдяки коштам Фонду, - говорить заввідділом соціальних послуг Криворізької міжрайонної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Вікторія Бойко. - Фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду в 2014 році здійснювалося відповідно до «Порядку фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 року № 17.

Оздоровлення проводилось за двома напрямками. Перший напрямок – це оздоровлення дітей шляхом часткового фінансування дитячих закладів оздоровлення, другий – придбання за рахунок коштів Фонду путівок до дитячих закладів оздоровлення за повну вартість.

- У чому різниця?

- При частковому фінансуванні кошти Фонду направлялися на покриття витрат дитячих закладів оздоровлення в частині вартості набору продуктів харчування, лікування та культурного обслуговування дітей з урахуванням граничних норм витрат - на харчування не більше 40 грн. (з 4 липня 2014 року - 43 грн.), а на лікування та культурне обслуговування не більше 3 грн. на один людино-день. Також можливе придбання за рахунок коштів Фонду путівок до дитячих закладів оздоровлення за повну вартість та видача їх застрахованим особам за 10% вартості.

Протягом 9 місяців 2014 року за участю коштів ФСС з ТВП оздоровлено 6177 дітей Криворіжжя, в тому числі: 6105 дітей за рахунок механізму часткового фінансування дитячих оздоровчих закладів, завдяки чому діти оздоровлювалися в 23 дитячих закладах у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Київській областях; 72 дитини - завдяки видачі їхнім батькам путівок за 10% вартості до таборів «Зміна», «Дорожник ім. Грищенко», «Морський» тощо.

Від голів комісій із соціального страхування, страхувальників, батьків та дітей, які наповнені приємними враженнями від цікавого дозвілля, якісного харчування та ефективності оздоровчих процедур, надходили подяки на адресу правління Дніпропетровського обласного відділення ФСС з ТВП за рішення проводити у 2013-2014 роках дитяче оздоровлення не тільки шляхом часткової компенсації вартості путівки в дитячий заклад, а й закупівлі обласним відділенням Фонду путівок за їх повну вартість. Минулого літа середня вартість такої путівки для застрахованої особи складала від 388 до 475 грн., що, погодьтеся, доступно для більшості навіть не дуже заможних сімей. Тож не дивно, що серед застрахованих осіб попит на такі путівки дуже високий та постійно зростає.

Стосовно механізму часткового фінансування дитячого оздоровлення слід сказати, що вартість путівки, яку повинні оплатити батьки, в цьому році складала від 2000 грн. до 3500 грн. Якщо промислові підприємства мають можливість допомогти батькам та оплатити частину вартості коштом роботодавців, то для бюджетників така можливість відсутня. Тому за такої форми фінансування дуже незначна кількість дітей працівників бюджетних установ відпочивала та оздоровлювалася в дитячих оздоровчих закладах.

- Відпочинок у дитячих закладах оздоровлення за путівками, придбаними Фондом за повну вартість й наданими нашим співробітникам за 10 відсотків, дітям дуже сподобався, - долучається до розмови голова комісії із соціального страхування відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради Леся Матвієнко. - Наші дітки за такими путівками останнім часом побували в оздоровчих таборах «Дружба» та «Зміна» на чорноморському та азовському узбережжях. А на зимових канікулах передбачається виїзд 17 дітей наших співробітників на Прикарпаття до оздоровчого комплексу «Верховина», що в Івано-Франківській області.

У наших подальших планах – продовжувати цю дуже корисну співпрацю з Фондом щодо дитячого оздоровлення, бо ж діти — це наше майбутнє, і для батьків важливішим за все є їхнє життя і здоров’я. Тим паче, що 10-процентні путівки дійсно гарні та ще й за справді доступною ціною - близько п’ятисот гривень за 21 день перебування в дитячому оздоровчому закладі.

Е. МІСЦЕВИЙ, "Червоний гірник".

0 коментарів

Останні записи в блогах